Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 grudnia 202520:26

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Zakładu Karnego w Raciborzu

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Zakładu Karnego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Betlejemskie Światło Pokoju, jak co roku, trafiło za mury raciborskiego Zakładu Karnego.

Harcerze Hufca Kuźnia w Kuźni Raciborskiej odwiedzili jednostkę, aby zgodnie z tradycją przekazać Światło dyrekcji więzienia. Symboliczny płomień, niesiony corocznie przez skautów z całej Europy, jest znakiem braterstwa, nadziei oraz pokoju.

Spotkanie miało uroczysty, a jednocześnie serdeczny charakter. Harcerze opowiedzieli o tradycji Betlejemskiego Światła Pokoju, podkreślając znaczenie współpracy, wzajemnego wsparcia oraz budowania mostów między ludźmi. Dyrektor raciborskiej jednostki penitencjarnej podziękowała delegacji za wizytę oraz za kultywowanie tradycji, która co roku jednoczy społeczność i niesie pozytywne przesłanie.

Przekazanie Światła Betlejemskiego do raciborskiego Zakładu Karnego stało się w ostatnich latach stałym elementem corocznych działań hufca. Wpisuje się ono w misję harcerstwa, polegającą na służbie drugiemu człowiekowi oraz budowaniu dobra w środowisku lokalnym.

Autor: mat. prasowy, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 marca 202612:33

Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO]

Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotni poranek, 7 marca, Zawada Książęca stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia sportowo-integracyjnego. Na boiskach LKS „Zgoda” przy ulicy Olimpijskiej odbyła się pierwsza edycja Biegu Kobiet – inicjatywy skierowanej do mieszkanek gminy Nędza oraz okolicznych miejscowości. Wydarzenie zorganizowano w przededniu Dnia Kobiet, podkreślając, że najlepszym sposobem na świętowanie może być wspólna aktywność na świeżym powietrzu.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.