Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 października 202520:57

Muzyczny hołd dla nauczycieli w raciborskiej szkole muzycznej

Muzyczny hołd dla nauczycieli w raciborskiej szkole muzycznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

13 października w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści zaprezentowali bogaty program, w którym nie zabrakło klasyki, współczesnych kompozycji i energicznych rytmów.

Publiczność, wśród której znaleźli się nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, mogła wysłuchać różnorodnych utworów, przygotowanych specjalnie na to święto. Na scenie zaprezentowali się utalentowani uczniowie szkoły, którzy z pełnym zaangażowaniem oddali muzyczny hołd swoim pedagogom.

Koncert otworzyła Paulina Zapłata, wykonując nastrojową kompozycję „Westward Journey” Mony Rejino. Następnie Mateusz Labus zaprezentował utwór „Niebieski parasol” autorstwa Tatiany Stachak i Mirosława Drożdżowskiego, wprowadzając publiczność w liryczny nastrój.

Kolejnym punktem programu była „Humoreska” Michała Bukinika, w interpretacji Mateusza Kelera, któremu akompaniował Jarosław Pawłowski. Z kolei Katarzyna Kul i Magdalena Solich wykonały pełen temperamentu „Taniec gnomów” Benno Frode, czym zdobyły serdeczne brawa słuchaczy.

Nie zabrakło również występów zespołowych – uczniowie klasy IV i V zaprezentowali kanon „Hey Ho, Nobody Home”, przy akompaniamencie Tomasza Szendzielorza, a koncert zakończył się żywiołowym wykonaniem kultowego utworu „We Will Rock You” w interpretacji Krzysztofa Płonki i klasy V.

Całość poprowadziły z wdziękiem i swobodą Eliza Stefanides oraz Helena Socha, wprowadzając publiczność w klimat muzycznego święta i dziękując nauczycielom za ich codzienną pracę, zaangażowanie i pasję, z jaką kształtują młode talenty.

Koncert w raciborskiej szkole muzycznej był nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale i wyrazem wdzięczności wobec pedagogów – tych, którzy na co dzień inspirują, uczą i otwierają przed uczniami świat muzyki.

Autor: fot. J. Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.