Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 października 202508:43

Od gniazda os po pożar sadzy. Strażacy z powiatu raciborskiego mieli pracowity weekend

Od gniazda os po pożar sadzy. Strażacy z powiatu raciborskiego mieli pracowity weekend - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Od piątku do niedzieli strażacy z jednostek PSP i OSP powiatu raciborskiego interweniowali kilkukrotnie, reagując na zgłoszenia dotyczące zalanej piwnicy, pożaru sadzy w kominie, zwisających gałęzi czy pomocy medykom. Jedno ze zdarzeń zakończyło się jako alarm fałszywy.

Pierwsze zgłoszenia napłynęły już w piątek, 10 października. O godzinie 13:25 zastęp JRG został zadysponowany na ul. Londzina w Raciborzu, gdzie w podbitce przy budynku przedszkola znajdowało się gniazdo os. Po rozpoznaniu sytuacji strażacy ustalili, że usunięcie owadów nie jest możliwe bez użycia specjalistycznego sprzętu. Zarządcy obiektu zalecono wezwanie wyspecjalizowanej firmy, która bezpiecznie przeprowadzi likwidację gniazda.

Nieco później, o 13:39, strażacy z OSP działali przy ul. Brzeskiej w Raciborzu, gdzie na jezdnię spadły połamane gałęzie. Miejsce zabezpieczono, a przeszkody uprzątnięto, przywracając bezpieczny przejazd.

Sobota, 11 października, przyniosła cztery kolejne interwencje. O godzinie 12:26 strażacy z PSP i OSP ruszyli do Pietrowic Wielkich, gdzie w jednym z budynków zalana została piwnica. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wypompowano wodę.

Kolejne zgłoszenie, o godzinie 14:03, dotyczyło nadłamanej gałęzi przy ul. Kościuszki w Raciborzu. Strażacy zabezpieczyli teren, rozstawili drabinę i usunęli zagrożenie.

Wieczorem, o godzinie 19:37, strażacy z PSP i OSP Kuźnia Raciborska pomagali zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie poszkodowanego do karetki. W tym samym czasie rozpoczęła się także akcja w miejscowości Lasaki, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Działania trwały do 21:23 i polegały na wygaszeniu pieca, usunięciu materiału palnego, podaniu prądu wody z lancy kominowej oraz sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. Na szczęście nie stwierdzono dalszego zagrożenia.

Ostatnia interwencja miała miejsce w niedzielę, 12 października, o godzinie 11:50 przy ul. Króla Stefana Batorego w Raciborzu. Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że lokatorka sama otworzyła drzwi do mieszkania i nie potrzebowała pomocy medycznej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy.

W sumie w trakcie weekendu, od 10 do 12 października, strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali siedem zdarzeń. Wszystkie zakończyły się bez osób poszkodowanych i bez strat materialnych, jednak pokazują, że nawet pozornie spokojny weekend potrafi przynieść różnorodne wyzwania dla służb ratowniczych.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 stycznia 202612:25

Mały ZUS plus na nowych zasadach

Mały ZUS plus na nowych zasadach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Aktualności16 stycznia 202612:13

Pracodawcy grozi wysoka kara

Pracodawcy grozi wysoka kara - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ŚOSG
Sport16 stycznia 202611:12

Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO]

Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nietypowo, bo w czwartek 15 stycznia, swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach I ligi śląskiej mężczyzn rozegrali zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz. Podopieczni trenera Marcina Polowczyka podejmowali we własnej hali sąsiada w ligowej tabeli – UKS VT Bobrowniki. Mecz zapowiadał się interesująco, jednak jego przebieg szybko pokazał, która z drużyn lepiej przygotowała się do rywalizacji.

opr. (greh), fot. Maciej Lorenz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.