Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 października 201010:41

Kompleks sportowy przy G3 otwarty

Kompleks sportowy przy G3 otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Orlik, boiska do piłki plażowej, bieżnia tartanowa i pas rozpędowy do skoku w dal - to obiekty składające się na otwarty dziś przy Gimnazjum nr 3 w Raciborzu kompleks sportowy. - Każda szkoła powinna taki mieć taki - mówił prezydent Mirosław Lenk, zapowiadając kolejne sportowe inwestycje.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że doczekałem się zakończenia całego kompleksu sportowego. W zeszłym roku oddaliśmy do użytku Orlika, a teraz bieżnię, boiska do piłki plażowej i pas rozpędowy do skoku w dal - opowiadał dyrektor G 3 dr Norbert Mika. - To pierwszy taki pełny kompleks sportowy w Raciborzu. Mamy tu pierwszą w naszym mieście odkrytą bieżnię tartanową. Życzę wam bezpiecznego korzystania z tych obiektów i jak najlepszych wyników - mówił prezydent Mirosław Lenk.

Koszt drugiej części sportowej inwestycji w G 3 (1. stanowił oddany w zeszłym roku do użytku Orlik) wyniósł 200 tys. zł, które pochodziły z budżetu miasta. - Wybraliśmy tę szkołę, bo od lat jest to centrum szkolenia siatkówki. Teraz nauczyciele i uczniowie nie będą musieli szukać potrzebnych im obiektów poza szkołą - wyjaśnił Lenk. - W przyszłym roku planujemy wykonanie takiej bieżni przy SP 15, a następnie myślimy o kompleksach sportowych przy SP1 i G2 - zapowiedział prezydent.

Uczniowie nie kryli zadowolenia z otwartego dziś oficjalnie obiektu. - W tym tygodniu na zajęciach wuefu mieliśmy okazję przetestować boiska i bieżnię. Cieszymy się, że teraz wszystkie zajęcia będą odbywać się na terenie naszej szkoły, że nie będziemy musieli chodzić nigdzie dalej - powiedzieli uczniowie klasy III D - Szymon Gniewek i Paweł Fabian.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202615:55

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO]

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
120
Racibórz:

W poniedziałek, 30 marca, przed siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy odbyła się konferencja prasowa posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Wosia. W spotkaniu uczestniczyli także radni powiatowi PiS: Magdalena Lenort, Tomasz Kusy oraz Krzysztof Bajerski. Głównym tematem konferencji była sytuacja na rynku pracy w regionie oraz jej konsekwencje dla mieszkańców.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.