WONIADEŁKO - opowieść śląska - pokaz filmu w bibliotece

Stowarzyszenie Wrazidlok oraz raciborska biblioteka zapraszają w sobotę 2 sierpnia na pokaz filmu animowanego pt. "WONIADEŁKO". Film (prawie cały w języku śląskim!) opowiada historię dwóch braci, Piotra i Ryszarda, od czasów szkolnych po dorosłość na tle śląskiej codzienności. Początek o godz. 20.30. Po filmie rozmowa z Bruno Stojerem o tym jak traktowano Ślązaków na Śląsku.
„WONIADEŁKO - opowieść śląska”
Scenariusz, reżyseria, produkcja: Łukasz Zimnoch
Animacja: Przemysław Rozmus
Grają: Grzegorz Czempik, Jakub Groń, Małgorzata Niesyto – Szmigiel, Łukasz Zimnoch
Śpiew: Chór Halka pod batutą Niny Guzy
Muzyka: Klaudiusz Jania z zespołem
Teksty chóru: Bronisław Wątroba
Czas trwania filmu: 30 minut
Stowarzyszenie WRAZIDLOK zrealizowało film z funduszy własnych.
- Nasze Stowarzyszenie stara się współtworzyć kulturę śląską. W grudniu 2024r. wyłoniliśmy najpiękniejszą nową, śląską kolędę, na wiosnę tego roku nagrodziliśmy poetów piszących po śląsku i o Śląsku, teraz sami wyprodukowaliśmy film. Całość naszego dzieła ma śląskie korzenie: teksty chóru stworzył Bronisław Wątroba z Rudy Śląskiej, autorem animacji jest Przemysław Rozmus z Tychów, partie wokalne wykonał Chór Halka z Kozłowej Góry, muzykę napisał Klaudiusz Jania z Radzionkowa – wyjaśnia Piekarzanin, pomysłodawca filmu i prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK Łukasz Zimnoch.
Pokaz filmu odbędzie się w sobotę 2 sierpnia o godz. 20.30 na podwórku biblioteki w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny!




![Groźne zdarzenie drogowe w Zabełkowie [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Zabełkowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177727289055-933151-2-.jpg)
![Dni Raciborza 2026 - trzy dni pełne atrakcji [PROGRAM] Dni Raciborza 2026 - trzy dni pełne atrakcji [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749246055-dsc8325-.jpg)

![Majówka w powiecie raciborskim. Gwiazdy w Nędzy, atrakcje w grodzie i na zamku, w Brzeziu zagrają dla Adriana [KALENDARIUM] Majówka w powiecie raciborskim. Gwiazdy w Nędzy, atrakcje w grodzie i na zamku, w Brzeziu zagrają dla Adriana [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777453674zrzut-ekranu-2026-04-29-o-11-07-30-.png)



















![Tak wyglądają dziś nowe baseny na Ostrogu. Prezydent zapowiada otwarcie w czerwcu, opozycja ma wątpliwości [FOTO] Tak wyglądają dziś nowe baseny na Ostrogu. Prezydent zapowiada otwarcie w czerwcu, opozycja ma wątpliwości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777486850img-9827-.jpg)

![Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w trakcie majówki [KOMUNIKAT] Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w trakcie majówki [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1693651537_dsc7932-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany