Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 czerwca 202521:07

Mężczyzna z niebezpiecznym przedmiotem ujęty w pobliżu szkoły w Ocicach

Mężczyzna z niebezpiecznym przedmiotem ujęty w pobliżu szkoły w Ocicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W ostatnich dniach Straż Miejska w Raciborzu odnotowała szereg interwencji, z których jedna z poważniejszych dotyczyła zgłoszenia o nieznanym mężczyźnie przebywającym w pobliżu szkoły podstawowej w dzielnicy Ocice. Według zgłaszającego, mężczyzna miał przy sobie niebezpieczny przedmiot i zachowywał się w sposób mogący stwarzać zagrożenie.

Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej, który zlokalizował mężczyznę wymachującego niebezpiecznym przedmiotem. Funkcjonariusze obezwładnili go, stosując środek przymusu bezpośredniego, po czym przekazali osobę patrolowi Policji.

Do pozostałych działań Straży Miejskiej w ostatnich dniach należało m.in. usunięcie zagrożenia z pasa jezdni obwodnicy – były to deski z wystającymi gwoździami, które mogły spowodować uszkodzenia pojazdów. Na ul. Drewnianej strażnicy zabezpieczali teren, na którym przewróciło się ogrodzenie z budowy, a na ul. Piwnej zabezpieczono zapadnięty fragment chodnika i jezdni.

Interweniowano także w sprawie rannej sarny na terenie dzielnicy Studzienna. Wezwany lekarz weterynarii zdecydował o konieczności uśpienia zwierzęcia z uwagi na stan zdrowia.

Straż Miejska podkreśla, że działania te mają na celu nie tylko reagowanie na konkretne zagrożenia, ale również zapewnienie mieszkańcom miasta większego bezpieczeństwa i porządku publicznego.

(źródło: UM)

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 grudnia 202509:48

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO]

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Obchody 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu stały się okazją do spotkania kilku pokoleń absolwentów, nauczycieli i uczniów. Kulminacyjnym punktem jubileuszu była uroczysta gala, która podkreśliła znaczenie szkoły w historii miasta i regionu.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:41

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie ma charakter integracyjny. Pociągiem przyjechali do Raciborza, by bawić się na dziedzińcu zamkowym wychowankowie placówek specjalnych z całego województwa. 

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.