Trzy zdarzenia w Raciborzu: interwencje straży pożarnej [RAPORT 998]
![Trzy zdarzenia w Raciborzu: interwencje straży pożarnej [RAPORT 998] Trzy zdarzenia w Raciborzu: interwencje straży pożarnej [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1746260350495073916-1203196281303029-8466019932258124042-n-2-.jpg)
2 maja 2025 roku straż pożarna w Raciborzu interweniowała w trzech różnych incydentach, które miały miejsce w różnych częściach miasta. Działania służb obejmowały usuwanie skutków zdarzenia drogowego, interwencję związaną z tlenkiem węgla i gazem, a także usuwanie przeszkód na jezdni.
O godzinie 12:24 przy ul. Mariańskiej doszło do zderzenia trzech pojazdów. Na szczęście wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych, a jedna osoba skarżyła się na ból w okolicy brzucha. Strażacy zabezpieczyli miejsce, udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie, a także usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni. Działania zakończono o godzinie 13:02.
O godzinie 17:41 interweniowano przy ul. Królewskiej, gdzie uruchomił się czujnik tlenku węgla w jednym z mieszkań. Mieszkańcy opuścili lokale, a strażacy po przeprowadzeniu kontrolnych pomiarów stwierdzili obecność gazu ulatniającego się ze skrzynki gazowej na klatce schodowej. Zabezpieczono miejsce, zakręcono zawory gazowe, a po przybyciu pogotowia gazowego usunięto awarię. Działania zakończono o godzinie 18:45.
O godzinie 18:44 przy ul. Rybnickiej strażacy usuwali drzewo, które blokowało częściowo jezdnię. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, drzewo zostało pocięte i usunięte z drogi, a jezdnia posprzątana, przywracając płynność ruchu. Interwencję zakończono o godzinie 19:07.
Każda z tych interwencji była kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Raciborza. Strażacy wykazali się szybkim i skutecznym działaniem, minimalizując skutki wypadków i awarii.



![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)




![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)





![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)


![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)














![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany