Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 kwietnia 202521:26

Z notatnika Strażnika Miejskiego: interwencje z ostatnich dni

Z notatnika Strażnika Miejskiego: interwencje z ostatnich dni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Straż Miejska w Raciborzu w ostatnich dniach podjęła szereg działań mających na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Wśród interwencji znalazły się m.in. zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów dostawczych oraz reakcje na zakłócanie porządku przez osoby nietrzeźwe.

29 kwietnia 2025 roku Straż Miejska opublikowała podsumowanie ostatnich interwencji. Jak wynika z notatnika funkcjonariuszy, na ulicy Długiej – będącej deptakiem – kierowca pojazdu dostawczego, wykonując manewr cofania, przewrócił latarnię uliczną wyposażoną w kamery monitoringu i uszkodził kosz na śmieci. Mężczyzna nie respektował obowiązującego oznakowania drogowego, czym stworzył zagrożenie dla przechodniów. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a sprawca został ujęty.

Do podobnego incydentu doszło na ulicy Ocickiej, gdzie kierowca dostawczaka, parkując na chodniku, uszkodził wiatę przystanku komunikacji miejskiej. W tym przypadku również interweniowali strażnicy miejscy, którzy ujęli sprawcę wykroczenia.

Funkcjonariusze reagowali także na zgłoszenia dotyczące osób nietrzeźwych. W parku Roth ujawniono mężczyznę leżącego na ławce po spożyciu alkoholu. Choć nie wymagał pomocy medycznej, został pouczony i oddalił się z miejsca. Natomiast na raciborskim Rynku interweniowano wobec nietrzeźwego mężczyzny, który swoim zachowaniem zakłócał porządek publiczny i wywoływał zgorszenie. Został przewieziony do jednostki Policji i osadzony do wytrzeźwienia.

Jak podkreśla Straż Miejska, działania te mają na celu nie tylko reakcję na wykroczenia, ale przede wszystkim prewencję i poprawę jakości życia mieszkańców. Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie funkcjonariuszy możliwe było skuteczne zażegnanie sytuacji potencjalnie niebezpiecznych.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 stycznia 202620:43

Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO]

Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 11 stycznia w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej rozegrano kolejne mecze Halowej Ligi Piłki Nożnej. W trakcie rozgrywek VII weekendu stoczono sześć pojedynków: trzy mecze I ligi i trzy II ligi. Sprawdź, kto okazał się lepszy. Zobacz zdjęcia.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport10 stycznia 202622:33

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO]

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie popołudnie, 10 stycznia, w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej dostarczyło kibicom siatkówki ogromnych emocji. Zespół prowadzony przez Marcina Polowczyka podejmował LKS Olimpię Włodowice i choć początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, końcówka meczu przeszła do historii jako przykład widowiskowej i w pełni zasłużonej remontady.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama
Sport10 stycznia 202623:09

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po siatkarskich emocjach, jakie kibicom w hali OSiR Racibórz zapewnili zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz, parkiet przejęły koszykarki RKK AZS Racibórz. Ich rywalkami była drużyna MKS MOS Betard Wrocław, uznawana przed spotkaniem za wyraźnego faworyta. Mimo różnicy potencjału oba zespoły stworzyły widowisko, w którym przez długi czas gospodynie dotrzymywały kroku bardziej doświadczonym przyjezdnym.

opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.