Klub Ojca w Arboretum

Kwietniowe spotkanie Klubu Ojca odbyło się 26 kwietnia w doskonałym miejscu do obserwowania budzącej się do życia przyrody – Arboretum Bramy Morawskiej. Grupa rodziców z dziećmi, pod przewodnictwem Elżbiety Skrzymowskiej, dyrektor Arboretum, wyruszyła na spacer, odwiedzając urokliwe zakątki tego wyjątkowego ogrodu botanicznego.
Uczestnicy rozpoczęli wędrówkę od ścieżki dydaktycznej „Mieszkańcy lasu w skali makro”, gdzie można było podziwiać modele zwierząt i grzybów występujących na ziemi raciborskiej. Wśród nich znalazły się m.in. żuk gnojowy, pająk krzyżak, muchomor czerwony, kania, podgrzybek szlachetny, komar brzęczący, motyl paź królowej wraz z gąsienicą oraz ślimak winniczek. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą, a ich odpowiedzi niejednokrotnie zaskakiwały dorosłych.
Kolejną atrakcją było mini zoo, które wzbudziło ogromną sympatię najmłodszych uczestników. Kozy i osiołki można było nie tylko obserwować, ale także nakarmić specjalną karmą, dostępną w automacie przy wybiegu.
Spacerując przy akompaniamencie śpiewu ptaków, grupa dotarła do Zaczarowanego Ogrodu. Zachwyt wzbudziły kwitnące magnolie, wiśnie japońskie, liliowce, okazałe różaneczniki oraz cieszynianka wiosenna – niegdyś symbol Arboretum. Na zakończenie spaceru bardziej spostrzegawczy uczestnicy mieli okazję dostrzec wygrzewającą się na słońcu jaszczurkę zwinkę oraz pokaźnych rozmiarów ślimaka winniczka.
W trakcie wyprawy dzieci miały możliwość uzupełniania własnych zielników roślinami znalezionymi po drodze – efekty swojej pracy zabrały do domu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania kierujemy do Elżbiety Skrzymowskiej za nieocenioną pomoc w organizacji spotkania.
















![Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752733214473090246-9220030134685296-7074520657951529944-n-.jpg)





![Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763764178gre02039-.jpg)



![Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763806974bez-nazwy-167-.jpg)



![Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763845867dsc-1019-.jpg)





![Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763848759bez-nazwy-23-.jpg)


















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany