Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 kwietnia 202513:49

Włoski styl, hiszpański klimat i francuski szyk – europejska wycieczka Mechanika

Włoski styl, hiszpański klimat i francuski szyk – europejska wycieczka Mechanika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- To była wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci. Wszystko zaczęło się w sobotę 29.03  wieczorem, kiedy grupa uczniów zebrała się pod szkołą, gotowa do podróży pełnej emocji. Walizki wypełnione ubraniami, przekąskami i doskonałym humorem, a przed nimi – Europa Zachodnia. Celem były Włochy, Francja i Hiszpania, a każdy z tych krajów miał zaoferować coś wyjątkowego - czytamy w korespondencji z Mechanika.

Pierwszym przystankiem była włoska miejscowość San Bartolomeo, malownicze nadmorskie miasteczko. Po przyjeździe był czas na krótki spacer, który wprowadził wszystkich w klimat tej urokliwej okolicy. Wieczorem czekała na podróżnych kolacja w jednej z lokalnych restauracji, serwująca włoskie przysmaki – świeże owoce morza, pizza i aromatyczne wino, które idealnie oddały atmosferę włoskiej dolce vita.

Kolejnego dnia grupa ruszyła do Cannes, znanego na całym świecie miasta czerwonych dywanów, luksusowych hoteli i filmowego klimatu. Krótki spacer po słynnej La Croisette sprawił, że uczestnicy wycieczki poczuli się niczym prawdziwe gwiazdy, choćby na chwilę. Cannes to miasto pełne blichtru, w którym kinematografia odgrywa ogromną rolę, a jego wyjątkowy klimat dosłownie wypełnia każdą uliczkę.

Po południu wycieczkowicze dotarli do Hiszpanii, a ich pierwszym celem była Barcelona. To miasto, które łączy w sobie tradycję, nowoczesność i sztukę, miało do zaoferowania mnóstwo niezapomnianych atrakcji. Zwiedzili Sagradę Familię – monumentalne dzieło Gaudiego, które zadziwiało swoją architekturą. Kolorowy Park Güell, z jego unikalnymi mozaikami, oraz bajkowe kamienice autorstwa Gaudiego, przeniosły wszystkich w świat fantazji. Gotycka dzielnica z przepiękną katedrą również robiła ogromne wrażenie. Z góry wzgórza Montjuïc rozciągał się niesamowity widok na miasto. Dla fanów piłki nożnej zorganizowano wizytę w Camp Nou, a miłośnicy kulinariów nie mogli odmówić sobie spaceru po słynnej Rambli, gdzie serwowano tapas, paellę i pyszne lody.

Kolejnego dnia grupa udała się do Figueres, gdzie czekało na nich muzeum Salvadora Dalego – miejsce, które nie miało sobie równych, jeśli chodzi o surrealizm. Dzieła Dalego, pełne dziwacznych form i symboliki, wzbudzały zachwyt i konsternację zarazem. Po wizycie w Figueres, wycieczkowicze wyruszyli w stronę Włoch, gdzie spędzili noc w okolicach Mediolanu, by odpocząć przed ostatnim etapem podróży.

Mediolan, stolica mody i elegancji, okazał się doskonałym zakończeniem całej wyprawy. Uczestnicy wycieczki zwiedzili majestatyczną katedrę Duomo, wspaniałą Operę La Scala i Zamek Sforzów, który kryje w sobie historię włoskich rodów. Po zwiedzaniu nadszedł czas na zakupy w eleganckich butikach – Mediolan to bowiem mekka mody, a zakupy stanowiły nieodłączną część wizyty.

Choć droga powrotna była długa, uczestnicy wycieczki wrócili z głowami pełnymi wspomnień, telefonami pełnymi zdjęć i bagażami wypełnionymi pamiątkami. To była podróż pełna niezapomnianych chwil i emocji. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejną – kto wie, dokąd zaprowadzi nas następna europejska przygoda!

 

 

Autor: materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202523:28

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO]

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami jedne z ostatnich meczów na trawie. Grać będą piłkarze II ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy Podokręgu Racibórz. O punkty powalczą także siatkarze i siatkarki, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja22 listopada 202522:56

Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO]

Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Reklama
Aktualności22 listopada 202511:34

Chopin & ja - premiera flmowa w SP 1

Chopin & ja - premiera flmowa w SP 1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Sport22 listopada 202515:07

Dobra passa Klubu Siatkarskiego Racibórz trwa

Dobra passa Klubu Siatkarskiego Racibórz trwa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport23 listopada 202513:01

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO]

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 22 listopada, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano trzecią edycję turnieju Winter Futsal Cup, organizowanego przez MKS Unię Racibórz. W zawodach wzięło udział sześć zespołów z rocznika 2015, które stworzyły widowisko pełne sportowych emocji i zaangażowania.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności23 listopada 202512:42

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Ciepło, prąd, gaz i przyszłość raciborskiego przemysłu – te tematy zdominowały XVII posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, które wyjątkowo odbyło się w piątek 21 listopada. Radni dyskutowali o aktualizacji planu zaopatrzenia miasta w energię, inwestycjach w oświatę oraz stanie lokalnego przemysłu.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.