Zawody łucznicze w lesie Obora – Raciborskie 7 i pół d

Miłośnicy łucznictwa zmierzą się na malowniczych ścieżkach lasu Obora.
Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie, Drengowie znad Górnej Odry oraz Arboretum Bramy Morawskiej zapraszają pasjonatów łucznictwa z całej Polski do udziału w wyjątkowych zawodach terenowych. Wśród leśnych drzew zawodnicy sprawdzą nie tylko swoją celność, ale i umiejętność dostosowania się do naturalnych warunków.
Zawody w lesie Obora to połączenie sportowej precyzji z wyzwaniem, jakie stawia przed łucznikami teren. Uczestnicy zmierzą się na trzydziestu stanowiskach, na których przygotowano 10 figur 3D, 10 figur 2,5D oraz 10 tarcz 2D z unikalnymi grafikami. Razem tworzą one formułę „7 i pół D”, nawiązującą do nietypowego układu celów.
To wydarzenie to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i okazja do integracji środowiska łuczniczego. Średniowieczny gród stanie się miejscem spotkań zarówno doświadczonych zawodników, jak i osób, które dopiero chcą poznać tajniki tego sportu. Las pozostanie otwarty dla spacerowiczów, którzy będą mogli podpatrzeć organizację zawodów oraz zobaczyć zawodników w akcji.
Organizatorzy zapraszają również widzów do kibicowania, przypominając jednocześnie o zachowaniu ostrożności. Ważne jest, by nie zbaczać z wyznaczonych ścieżek, zwracać uwagę na dzieci oraz nie spuszczać zwierząt ze smyczy. Dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu wszyscy będą mogli cieszyć się zawodami w bezpiecznej atmosferze.
Jeśli ktoś po obserwacji zawodów zapragnie spróbować swoich sił w łucznictwie, Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie oferuje możliwość udziału w cyklicznych treningach. To doskonała okazja, by przekonać się, jak pasjonującym sportem jest łucznictwo i może już w kolejnej edycji zawodów stanąć do rywalizacji.
Szczegóły wydarzenia:
Data: 5 kwietnia 2025 r.
Miejsce: Racibórz, las Obora oraz średniowieczny gród
Zapisy: 8:30–9:30
Start zawodów: 10:00
Zachęcamy wszystkich miłośników łucznictwa do udziału i kibicowania.
Zawody dofinansowane przez Miasto Racibórz w ramach Inicjatywy Lokalnej.
Organizatorzy:
Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie
Drengowie znad Górnej Odry
Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

![Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763845867dsc-1019-.jpg)






![Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752733214473090246-9220030134685296-7074520657951529944-n-.jpg)




![Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763764178gre02039-.jpg)

![Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763806974bez-nazwy-167-.jpg)



![Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763848759bez-nazwy-23-.jpg)






![Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763898067photo-59-of-131-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany