Górskie wyprawy z PTTK coraz popularniejsze

22 marca odbyła się kolejna wyprawa górska, której uczestnicy zdobyli dwa szczyty należące do Korony Gór Polski. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Raciborza, Jacka Wojciechowicza.
Tradycyjnie zbiórka uczestników miała miejsce na dworcu PKS w Raciborzu przy ulicy Batorego. O godzinie 6:00 grupa 55 uczestników wyruszyła autokarem na Przełęcz Kłodzką, skąd rozpoczęła pieszą wędrówkę na Kłodzką Górę – najwyższy szczyt Gór Bardzkich. Trasa prowadziła najpierw niebieskim, a następnie żółtym szlakiem. Po zdobyciu szczytu uczestnicy weszli na wieżę widokową, wykonali pamiątkowe zdjęcia i zdobyli pieczątki potwierdzające wejście.
Drugim etapem wyprawy był przejazd na Przełęcz Petrove Boudy w Czechach, skąd zielonym szlakiem grupa dotarła na Biskupią Kopę – najwyższy szczyt polskiej części Gór Opawskich. Po krótkim odpoczynku część uczestników zeszła do Schroniska Pod Biskupią Kopą, gdzie była możliwość zjedzenia posiłku.
W wyprawie wzięły udział osoby w różnym wieku – najstarszy uczestnik urodził się w 1951 roku, a najmłodszy w 2009. W trakcie wyjazdu wręczono także legitymacje nowym członkom raciborskiego oddziału PTTK.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział i już teraz zapraszają na kolejne górskie wyprawy.





![Zderzenie Audi i VW Passata na drodze Racibórz–Lubomia [FOTO] Zderzenie Audi i VW Passata na drodze Racibórz–Lubomia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786713019img-6511-.jpg)





![Łańce rozpoczęły sezon dożynkowy w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Łańce rozpoczęły sezon dożynkowy w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786798787dsc-6420-.jpg)
![KS Pietraszyn świętuje 100-lecie. Klubowi życzono awansu do okręgówki [FOTO i WIDEO] KS Pietraszyn świętuje 100-lecie. Klubowi życzono awansu do okręgówki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786794540dsc-6378-.jpg)


![Pożegnanie lata w Krowiarkach. Wielkie przeboje Sopotu i The Greatest Fire Show na tle pałacu [ZAPROSZENIE] Pożegnanie lata w Krowiarkach. Wielkie przeboje Sopotu i The Greatest Fire Show na tle pałacu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786774834plakat2slajder-1-.jpg)


![Kościół, który miał zniknąć. Ocalał dla polskich nabożeństw [KARTKA Z HISTORII] Kościół, który miał zniknąć. Ocalał dla polskich nabożeństw [KARTKA Z HISTORII] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786776305jakub-.jpg)



![Msza polowa i polskie piosenki w Arboretum Bramy Morawskiej [FOTO i WIDEO] Msza polowa i polskie piosenki w Arboretum Bramy Morawskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786809388dsc-6531-.jpg)

![Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO] Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786824028gre07637-.jpg)





![Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786864832photo-28-z-43-.jpg)



















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany