Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 marca 202517:48

Kolejne próby oszustwa na ZUS. Tym razem oszuści dzwonią w sprawie aktualizacji numeru telefonu

Kolejne próby oszustwa na ZUS. Tym razem oszuści dzwonią w sprawie aktualizacji numeru telefonu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi telefonami, które są kierowane do jego klientów. Podczas odebranych połączeń osoby podszywające się pod pracowników ZUS proszą o potwierdzenie zmiany numeru telefonu w ZUS lub na PUE/eZUS. Konsultanci infolinii Zakładu zazwyczaj kontaktują się po wcześniejszym telefonie od osoby zainteresowanej i nigdy nie dzwonią w sprawie zmiany numeru telefonu.

- W ostatnich dniach do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych napływają zgłoszenia od klientów, którzy odebrali połączenia od osób podszywających się pod pracowników ZUS. Pytania dotyczyły potwierdzenia zmiany numeru telefonu w ZUS czy na PUE/eZUS. To nie pierwsza w tym roku próba oszustwa „na pracownika ZUS”. Apelujemy do wszystkich klientów, a w szczególności do osób starszych, o zachowanie dużej ostrożności podczas rozmów telefonicznych. Informacje przekazywane w ten sposób mogą zostać wykorzystane na ich niekorzyść – mówi Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

Jak dodaje konsultanci Centrum Kontaktu Klientów (CKK) ZUS nie kontaktują się z klientami w sprawie zmiany numeru telefonu ani nie pytają o instytucje finansowe, z których korzystają klienci. Warto o tym pamiętać, aby nie dać się oszukać.

- Zgodnie z naszymi standardami, gdy pracownik ZUS musi skontaktować się z klientem, nasz konsultant przedstawia się podając swoje imię i nazwisko, a następnie przekazują istotne informacje, zazwyczaj związane z pytaniem klienta. Połączenia od naszych pracowników mogą dotyczyć zarówno wezwania na kontrolę zwolnienia lekarskiego, jak i konkretnej sprawy klienta prowadzonej w ZUS. Tą drogą nie zmienia się numeru telefonu służącego do uwierzytelnienia klienta w systemie – wyjaśnia rzeczniczka.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub zadzwonić do Centrum Kontaktu Klientów ZUS pod numer tel. 22 560 16 00.

Beata Kopczyńska, 
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim

Autor: informacja prasowa, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności31 sierpnia 202510:02

Samborowicki Armagedon po raz drugi – gospodarze nie dali się pokonać! [FOTO na bis!]

Samborowicki Armagedon po raz drugi – gospodarze nie dali się pokonać! [FOTO na bis!] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Nocne zmagania druhów i druhen w Samborowicach przeszły do historii jako wyjątkowo emocjonujące. OSP Samborowice okazała się bezkonkurencyjna w II edycji samborowickiego Armagedonu, a rywale z gminy Krzanowice mocno zaznaczyli swoją obecność w czołówce. Wracamy do tematu, tym razem z nową galerią zdjęć!

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport31 sierpnia 202523:16

Wielkie Derby Płoni. Unia Racibórz z kompletem punktów [FOTO]

Wielkie Derby Płoni. Unia Racibórz z kompletem punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Kibice zgromadzeni przy ulicy Srebrnej obejrzeli jednostronne widowisko w ramach rozgrywek C klasy. Rezerwy Unii Racibórz zmierzyły się z zespołem Wichru Płonia i od początku nadawały ton wydarzeniom na boisku.

(greh)
Reklama
Aktualności31 sierpnia 202513:01

Świat młodych twórców na Zamku Piastowskim

Świat młodych twórców na Zamku Piastowskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. G. Nowak
Reklama
Reklama
Sport31 sierpnia 202522:15

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Emocji co niemiara doświadczyli kibice w trakcie weekendu. W okresie od piątku do niedzieli w regionie rozegrano ponad 80 meczów. Sprawdź ich wyniki i przekonaj się, jak zmieniła się pozycja w tabeli Twojego zespołu.

(greh)
Reklama
Aktualności31 sierpnia 202523:12

Polsko-czeski festiwal tradycji i rzemiosł ożywił ul. Długą w Raciborzu

Polsko-czeski festiwal tradycji i rzemiosł ożywił ul. Długą w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Muzeum w Raciborzu/Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.