Kobiety w raciborskiej policji na 100-lecie formacji

- Rok 2025 to szczególny czas dla polskiej Policji, ponieważ obchodzimy 100-lecie obecności kobiet w policyjnych szeregach. To ważna rocznica, która przypomina o wkładzie funkcjonariuszek oraz pracownic cywilnych w budowanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na przestrzeni całego stulecia. Dzień Kobiet to też idealny moment, żeby podziękować wszystkim Paniom, które służą i pracują w szeregach raciborskiej Policji - informuje komenda.
Widok policjantki z radarem nikogo już nie dziwi, ale służba Pań to nie tylko drogówka, czy patrolowanie ulic. Kobiety obecne są we wszystkich pionach: w prewencji, służbie kryminalnej operacyjnej i dochodzeniowej. W Raciborzu obecnie służy 25 policjantek na różnych stanowiskach. Kobiety doskonale sprawdzają się w działaniach skierowanych do dzieci i młodzieży — zajmują się profilaktyką, tematyką przestępczości nieletnich, pomagają kobietom pokrzywdzonym przestępstwem. Dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze, pełnią służbę patrolowo-interwencyjną. W komisariacie w Krzyżanowicach mamy także Panią Komendant. Właściwe funkcjonowanie komendy zapewnia również 27 pracownic cywilnych.
Dzięki swojej empatii i zaangażowaniu, kobiety szybko stały się nieodzownym wsparciem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Obecnie funkcjonariuszki z powodzeniem łączą tradycyjne zadania policyjne z działalnością edukacyjną i profilaktyczną, budując zaufanie społeczne.
Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najcieplejsze życzenia dalszego rozwoju zawodowego i możliwości realizowania swoich pasji, także poza Policją. W imieniu Komendanta z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu podinsp. Marka Ryszki Naczelnik Wydziału Prewencji asp.szt. Krzysztof Wierzgoń wraz z przewodniczacym asp.szt. Marcinem Sobeczko wszystkim Paniom wręczyli kwiaty, które zostały ufundowane wzorem ubiegłych lat przez Zarząd Terenowy NSZZ w Raciborzu. Dodatkowo w nagrodę za wzorowe wykonywanie swoich czynności otrzymały dzień urlopu.
Wszystkim kobietom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!
źródło: kpp



















![Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773582802photo-84-z-88-.jpg)


![Dog Adventure Sprint Race w Kuźni Raciborskiej. Emocjonujący pierwszy dzień wyścigów psich zaprzęgów [FOTO] Dog Adventure Sprint Race w Kuźni Raciborskiej. Emocjonujący pierwszy dzień wyścigów psich zaprzęgów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773565976photo-32-z-85-.jpg)








![Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17737345191773257937img-6577-2-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany