Zadymienie, pożar i otwarcie mieszkania. Weekend strażaków

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali trzy zdarzenia. Wszystkie interwencje miały miejsce w sobotę, 22 lutego. Działania prowadzono w Krzanowicach i Raciborzu.
O godzinie 17.22 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Lotniczej w Raciborzu. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że w jednym z mieszkań na kuchence gazowej pozostała potrawa, która uległa przypaleniu. To spowodowało silne zadymienie. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu i przewietrzeniu lokalu oraz kontroli atmosfery pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. Na szczęście nie odnotowano strat materialnych ani osób poszkodowanych. Prawdopodobną przyczyną była nieostrożność osób dorosłych.
W trakcie akcji przy ulicy Lotniczej (godz. 17.28) do komendy PSP wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem z Krzanowic z ulicy Długiej. Z informacji zawartych w zgłoszeniu wynikało, że w piwnicy jednego z domostw doszło do pożaru. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP przedysponowany z akcji w Raciborzu, oraz cztery zastępy okolicznych OSP, z Krzanowic i Bojanowa. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu akcji celem ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru, ugaszeniu ognia, przegrzebaniu pogorzeliska i kontroli kamerą termowizyjną, oraz sprawdzeniu atmosfery w budynku pod kątem obecności CO lub innych gazów niebezpiecznych. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Jako przyczyną pojawienia się ognia podano nieostrożność osób dorosłych.
Kolejne zdarzenie odnotowane podczas sobotniej służby miało miejsce o godzinie 23.53 w budynku przy ulicy Ogrodowej. Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało informację o konieczności otwarcia mieszkania z powodu braku kontaktu z lokatorem. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Jego działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz otwarciu drzwi. Straty materialne oszacowano na kwotę 100 złotych. Działania zakończono o godzinie 0.25 w niedzielę.
Po w miarę pracowitej sobocie, w niedzielę strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP mieli chwilę oddechu. Nie odnotowano bowiem żadnych zdarzeń wymagających strażackiej interwencji.











![Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770475503631021649-122120989347079676-7477121162547670929-n-.jpg)


![Ekonomik w Rudym Lesie kończy sezon studniówek w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Ekonomik w Rudym Lesie kończy sezon studniówek w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177054800217704994084j0a6553-.jpg)

![Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906466klub-radnych-silny-racibo-rz-3-.jpg)
![Poprzeczka była wysoko. Racibórz ma swojego finalistę w The Voice Senior TVP! [WIDEO] Poprzeczka była wysoko. Racibórz ma swojego finalistę w The Voice Senior TVP! [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770517031626117226-1510462404414120-3352975014340135653-n-.jpg)











![Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770464656zrzut-ekranu-2026-02-7-o-12-43-31-.png)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany