Radny Marcin Fica interweniuje w sprawie oświetlenia skrzyżowania dróg 919 i 915 i mostu na Uldze

To skrzyżowanie za mostem na Uldze drogi w stronę Markowic z trasą na Łęg, Zawadę Książęca i Ciechowice.
Radny Marcin Fica wystąpił z interpelacją dotyczącą poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 919 z drogą nr 915 za kanałem Ulga. W swoim wniosku zwrócił uwagę na niedostateczne oświetlenie tego miejsca, podkreślając, że obecnie funkcjonujące latarnie często nie działają i nie zapewniają właściwej widoczności, zwłaszcza dla rowerzystów korzystających z przecinającej skrzyżowanie ścieżki rowerowej. Radny zaapelował również o rozważenie możliwości oświetlenia mostu oraz dalszego odcinka ścieżki rowerowej prowadzącej do Markowic.
W odpowiedzi na interpelację, wiceprezydent Raciborza poinformował, że na skrzyżowaniu znajdują się obecnie dwie hybrydowe latarnie, które poddano modernizacji. Prace powinny zapewnić lepsze oświetlenie tego newralgicznego punktu.
Jednocześnie w budżecie miasta na rok 2025 nie przewidziano środków na dodatkowe inwestycje związane z doświetleniem przejścia ścieżki rowerowej przez drogę 915 ani na budowę oświetlenia ścieżki rowerowej prowadzącej do Markowic. Władze miasta nie mogą również podjąć decyzji w sprawie ewentualnego oświetlenia mostu, gdyż nie jest on zarządzany przez Gminę Racibórz. Most podlega Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
Choć modernizacja istniejącego oświetlenia na skrzyżowaniu poprawi widoczność, kwestia dodatkowego doświetlenia trasy rowerowej oraz mostu pozostaje otwarta i wymaga dalszych działań, w tym ewentualnego zabezpieczenia środków w przyszłych budżetach.
![Pałacyk w Łężczoku odzyskuje blask [FOTO] Pałacyk w Łężczoku odzyskuje blask [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768766460ae731f97-2bae-46ec-a3ed-82e3833cef9a-2-.jpg)
![Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176868805217686753924j0a9896-.jpg)

![Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1737275325tauron-dystrybucja-2-.jpg)

![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)

![Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768690933dsc-7813-.jpg)









































Komentarze (0)
Dodaj komentarz