Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 stycznia 202513:11

Kolejny przemytnik ludzi został rozliczony przez Straż Graniczną

Kolejny przemytnik ludzi został rozliczony przez Straż Graniczną - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

- Skazany prawomocnym wyrokiem za pomocnictwo cudzoziemcom w nielegalnym przekraczaniu granicy oraz dwaj inni Ukraińcy, mający na koncie wyroki karne, zostali zatrzymani - informuje Śląska Straż Graniczna z Raciborza.

- Cudzoziemcy łamiący w Polsce prawo nie mogą liczyć na pobłażliwe traktowanie. W czasie ostatniego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG zatrzymali trzech cudzoziemców, mogących „pochwalić się” wyrokami karnymi. Pierwszy z nich w sobotę opuścił Areszt Śledczy w Gliwicach, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy cudzoziemcom. Mężczyzna znany jest Straży Granicznej. Komendant Placówki SG w Bielsku Białej w marcu 2024 r wydał obywatelowi Ukrainy decyzję o zobowiązaniu do powrotu, zakazując przy tym ponownego wjazdu do strefy Schengen na 5 lat - podano w komunikacie.

Kolejnego cudzoziemca zatrzymali opolscy funkcjonariusze po tym, jak opuścił Zakład Karny w Nysie. 23-latek został skazany za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu i nie respektowanie wyroku sądu, orzekającego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Komendant Placówki SG w Opolu mocą wydanej decyzji zobowiązał Ukraińca do wyjazdu, zakazując ponownego wjazdu do strefy Schengen na 6 lat.

Po odbyciu wyroków i opuszczeniu zakładów karnych Ukraińcy zostali przymusowo doprowadzeni do granicy swego kraju i przekazani stronie ukraińskiej.

Ostatni z cudzoziemców został zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki SG w Sosnowcu, po tym jak opuścił Zakład Karny w Wojkowicach. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalili, że 37-latek był karany za kradzież oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Ze względu na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego Komendant Placówki SG w Sosnowcu wydał decyzję zobowiązującą cudzoziemca do powrotu, zakazując jednocześnie ponownego wjazdu na terytorium państw strefy Schengen na 7 lat. Do sądu zostanie złożony wniosek o umieszczenie go w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, gdzie będzie oczekiwał na przymusowe doprowadzenie go do granicy jego kraju.

Autor: ŚOSG, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia4 czerwca 202612:12

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO]

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Liczne grono wiernych uczestniczyło w uroczystości Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Tradycyjna procesja eucharystyczna po Mszy Świętej przeszła ulicami centrum miasta, gromadząc mieszkańców, którzy wspólnie dali świadectwo swojej wiary.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 czerwca 202623:58

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO]

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przed czwartkowym spotkaniem trudno było znaleźć argumenty przemawiające za zespołem ze Szczejkowic. Unia Racibórz miała przed meczem aż 22 punkty przewagi nad Borowikiem, walczyła o miejsce w czołówce tabeli i występowała przed własną publicznością. Piłka nożna po raz kolejny pokazała jednak, że różnice widoczne w tabeli nie zawsze przekładają się na wydarzenia boiskowe.

(greh)
Sport5 czerwca 202612:02

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO]

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W czwartkowy wieczór, w Nędzy rozegrano spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a LKS Start Mszana. Mimo że goście przystępowali do meczu jako pewny lider rozgrywek i z zapewnionym awansem, to gospodarze walczący o utrzymanie wyszli z tego starcia zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport4 czerwca 202623:28

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO]

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W Boże Ciało w Nędzy rozegrano turniej InPost Cup organizowany przez lokalny GMKS 21 Nędza. Młodzi zawodnicy rywalizowali równocześnie na czterech boiskach, a całe wydarzenie od początku przebiegało w sportowej, turniejowej atmosferze.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.