Raport 998. Pożary w Gamowie i Górkach Śląskich

Podczas niedzielnej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwa pożary. Działania gaśnicze prowadzono w Gamowie i Górkach Śląskich.
O godzinie 19.21 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z Gamowa z ulicy Długiej. Wynikało z niego, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym jednego z domostw. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, ugaszeniu pożaru sadzy oraz oddymieniu i kontroli pomieszczeń pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. Strat materialnych i osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zanieczyszczenie przewodu kominowego.
W trakcie działań w Gamowie dyspozytor w komendzie przy Reymonta odebrał kolejne zgłoszenie o pożarze. Tym razem w Górkach Ślaskich przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Do akcji zadysponowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Jeden zastęp ochotników wezwano na plac komendy PSP celem zabezpieczenia rejonu chronionego. Po dotarciu służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że palą się kartony znajdujące się w kotłowni. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia, oddymieniu pomieszczeń oraz kontroli atmosfery w budynku detektorami wielogazowymi. Działania te nie wykazały zagrożenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, z kolei straty materialne oszacowano na kwotę 500 złotych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia podczas rozpalania w piecu.







![Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768594488bez-nazwy-50-.jpg)
![Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176859580117685952154j0a8699-.jpg)




![Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768599501dsc-7699-298-.jpg)
![Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768602821dsc-2301-.jpg)
![Nowa strzelnica w Ekonomiku otwarta dla młodzieży i organizacji proobronnych [FOTO i WIDEO] Nowa strzelnica w Ekonomiku otwarta dla młodzieży i organizacji proobronnych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768476573img-3490-.jpg)







![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)




![Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768558478img-5314-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany