Maturzyści z Diecezjalnego LO bawią się na studniówce w Tworkowie

Czwarta studniówka w historii Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu odbywa się w lokalu Bravo w Tworkowie. Uczniowie klasy maturalnej, której wychowawcą jest Mariusz Wróbel, świętowali sto dni do matury w kameralnym gronie. Wydarzenie, 17.01., rozpoczęto od tradycyjnego poloneza.
Tegoroczna klasa maturalna liczy 14 uczniów. Na balu studniówkowym, razem z osobami towarzyszącymi, bawi się 24 uczestników. W wydarzeniu wzięła również udział kadra pedagogiczna z ks. Adrianem Bombelkiem, dyrektorem szkoły i proboszczem parafii na Starej Wsi.
To już piąta klasa maturalna, która ukończy Diecezjalne LO w Raciborzu. Placówka działa obecnie przy ul. Cecylii na Ostrogu, a studniówki odbywały się w różnych miejscach, w tym w auli dawnej SP 11 oraz Gimnazjum nr 5. W ubiegłym roku maturzyści bawili się w aquabraxie w Szymocicach. Jedna studniówka się nie odbyła z powodu epidemii.
Ks. Adrian Bombelek nie kryje emocji związanych z kolejnym rocznikiem opuszczającym mury szkoły. – Serce się kraje – przyznaje. Dyrektor podkreśla, że niewielka liczba uczniów pozwala na indywidualne podejście do każdego z nich. – Najważniejsze jest u nas domowa atmosfera. Każdy może przyjść do nas ze swoją radością czy problemem – dodaje.
Maturzyści zgodnie przyznają, że wybór kameralnej szkoły na Ostrogu był dla nich najlepszym z możliwych. Studniówka była okazją do wspólnego świętowania w gronie przyjaciół i nauczycieli, z którymi dzielili szkolne lata.





































































![Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769319685dsc-7954-383-.jpg)







![Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769499412zrzut-ekranu-2026-01-27-o-08-36-24-.png)
![Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769378914dsc-9287-.jpg)






![Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769424937koncert-noworoczny-129-25-01-2026-r-.jpg)






![Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769439647wfosigwkatowice-6418-duz-y-.jpeg)



























Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.