W PUNKT: Jakub Rusin Anderski i 112

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu W PUNKT, które odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godzinie 18:00 w saloniku artystycznym RCK RDK, ul. Chopina 21 (I piętro). Tym razem gościć będziemy Jakuba Rusina Anderskiego, wieloletniego choreografa Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy, który obecnie pracuje w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, czyli pod numerem 112.
Porozmawiamy o arkanach pracy w "112", a także o tym jak najlepiej zachować się w sytuacjach wymagających pomocy- co robić? jak rozmawiać? jakich informacji udzielać? kiedy dzwonić na numer alarmowy? Poruszymy również tematy: jak działa Centrum Powiadamiania Ratunkowego, poznamy jego strukturę, kim jest operator a kim dyspozytor, jakie dane podawać w pierwszej kolejności, dlaczego bardzo ważna jest lokalizacja zdarzenia, elementy pierwszej pomocy itp.
JAKUB RUSIN ANDERSKI - urodzony w 1977 roku w Wodzisławiu Śląskim, gdzie skończył Technikum Gastronomiczne o specjalności żywienie zbiorowe (co powoduje, że gotuje od razu ilości hurtowe) studiował etnologię i historię na Uniwersytecie Śląskim, był choreografem ZPiT "Vladislavia" w Wodzisławiu Śląskim i ZPiT Strzecha w Raciborzu. Był członkiem ZPiT Ziemia Cieszyńska. Pracował w szkołach podstawowych oraz przedszkolach. Wraz z żoną byli rodziną zastępczą dla trójki chłopców. Obecnie pracuje w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach jako operator numeru alarmowego.
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/2Fkuv5cVZ

![Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775908130zrzut-ekranu-2026-04-11-o-13-42-17-.jpg)




![Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775905535dsc-2016-.jpg)




![Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775909074zrzut-ekranu-2026-04-11-o-14-04-15-.png)









![Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775945402gre05742-.jpg)















![Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775891477dsc-0134-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany