Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 grudnia 202410:15

Komunikat policji w sprawie tragicznego wypadku w Krzanowicach

Komunikat policji w sprawie tragicznego wypadku w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Raciborscy śledczy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Raciborzu wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Krzanowice na ulicy 1 Maja. W wyniku potrącenia na miejscu zdarzenia zmarł 28-latek. Policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło wczoraj tuż po godzinie 19.00 na ulicy 1 Maja w Krzanowicach. 51-letni kierujący pojazdem osobowym marki Toyota, jadąc z Krzanowic w kierunku miejscowości Bojanów podczas manewru wyprzedzania, potrącił pieszego. W wyniku tego zdarzenia 28-latek poniósł śmierć na miejscu. 51-letni kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, ustalając szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego wypadku.

Szczególnie w okresie zimowym policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą. Zmieniające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja za kierownicą jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Pieszym natomiast przypominamy o konieczności noszenia elementów odblaskowych, po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Zachęcamy również do noszenia ich w obszarze zabudowanym, o każdej porze dnia i nocy. Mały element odbijający światło może uratować nasze życia. Odblaski sprawiają, że jesteśmy widoczni już ze 130 metrów, dzięki czemu kierownicy mogą podjąć odpowiednią reakcję. Zanim zdecydujemy się przejść na drugą stronę, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania — upewnijmy się, że kierujący nas widzi i zdejmuje nogę z gazu.

Autor: KPP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.