Bajkowy zamek – pierwszy weekend pełen atrakcji i wyjątkowy koncert

Lena The Violinist for Christmas - grająca na skrzypcach Magdalena Warmińska będzie gwiazdą pierwszego weekendu atrakcji w ramach jarmarku Bajkowy Zamek. Wydarzenie rozpoczyna się w sobotę, 30 listopada. W niedzielę, 1 grudnia, Bricks 4 Kidz.
Już 30 listopada rusza Bajkowy Zamek - jarmark bożonarodzeniowy organizowany przez Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Powiat Raciborski. Przez cztery kolejne weekendy mieszkańcy Raciborza, powiatu i okolic będą mogli cieszyć się bogatą ofertą wydarzenia, pełnego atrakcji dla dzieci, smaków, muzyki, spacerów po bajkowym lesie i spotkań z historią.
- Zamkowe kino, zwiedzanie wystawy multimedialnej i domu książęcego z księżniczką i rycerzem (od godz. 10.00), żywa szopka na dziedzińcu, bajkowy las, przejażdżki bryczką i oprowadzanki w siodle po Parku Zamkowym, strefa gastro z grillami ze Stajnią Podkowa (piątek i sobota od godz. 16.00, niedziela od godz. 13.00), obóz Drengów znad Górnej Odry, strawa wojów z ogniska oraz miody do skosztowania (od godz. 16.00), stragany, stajenka w kaplicy zamkowej, magicznie oświetlony Zamek Piastowski, seria koncertów oraz niedzielne strefy zabaw dla dzieci na dziedzińcu i w edukatorium - to stałe, weekendowe atrakcje.
Program na pierwszy weekend
30 listopada sobota
godz. 18.00 koncert Lena The Violinist – Magdalena Warmińska For Christmas, najpiękniejsze świąteczne przeboje w wykonaniu na skrzypce elektryczne w zamkowej scenerii
godz. 19.30 koncert grupy 60Plus
1 grudnia niedziela
Godz. 14.00 animacje dla dzieci (Bricks 4 Kidz, strefa malucha, animacje, warsztaty z Akademią Nauk Stosowanych, strażackie zabawy, gość z Funzeum w Gliwicach)
Godz. 15.30 Sekret świętego Mikołaja – przedstawienie teatralne dla dzieci w scenerii bajkowego zamku
Godz. 17.00 Koncert wiktoriański w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu w kaplicy zamkowej
Godz. 18.00 koncert i karaoke w świąteczno-zimowym klimacie w wykonaniu: Adam Dzierżęga (piano), Władysław Mołdrzyk (trąbka), Elara Classic Trio (Ariadna Łęcka – wiolonczela, Joanna Kania – klarnet, Elżbieta Skrzymowska – skrzypce), trio wokalne (Alicja Ploch-Burda, Zuzanna Tomaszewska, Elżbieta Skrzymowska).






![Triumf młodych artystów. Za nami finał IX Raciborskiej Giełdy Talentów [FOTO i WIDEO] Triumf młodych artystów. Za nami finał IX Raciborskiej Giełdy Talentów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780175481dsc-9590-.jpg)



![Turniej Sportu Mażoretkowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Turniej Sportu Mażoretkowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780214795dsc-1838-.jpg)



![Perspektywa Adults zaprezentowała Piosenki na dorosłe myśli [FOTO i WIDEO] Perspektywa Adults zaprezentowała Piosenki na dorosłe myśli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780131547dsc-9061-.jpg)
![MKZ UNIA Racibórz najlepsza w Memoriale Grzegorza Pieronkiewicza [FOTO i WIDEO] MKZ UNIA Racibórz najlepsza w Memoriale Grzegorza Pieronkiewicza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780175550bez-nazwy-133-.jpg)

![WFOŚiGW w Katowicach uruchamia kolejne nabory. Szkoły, mieszkańcy, firmy i spółdzielnie mogą sięgnąć po miliony złotych [WIDEO] WFOŚiGW w Katowicach uruchamia kolejne nabory. Szkoły, mieszkańcy, firmy i spółdzielnie mogą sięgnąć po miliony złotych [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780160509699443135-1307864444827115-7352248947322130247-n-.jpg)
![Ballady rockowe i nocny spacer po dawnym Raciborzu na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Ballady rockowe i nocny spacer po dawnym Raciborzu na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780129174dsc-1630-.jpg)









![C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780269923photo-49-z-86-.jpg)












![Młodzi wędkarze rywalizowali w Łęgu. Dzień Dziecka nad wodą [FOTO] Młodzi wędkarze rywalizowali w Łęgu. Dzień Dziecka nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780270822photo-36-z-41-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany