Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu gościł pedagogów z niemieckiej szkoły partnerskiej z Osling

Goście z Niemiec uczestniczyli w obchodach Dnia Świętego Marcina, które zgromadziły lokalną społeczność i wprowadziły niepowtarzalny klimat. Artystyczny program przygotowany przez nauczycieli, pokaz talentów przedszkolaków i uczniów, a także magiczny pochód z lampionami rozświetliły studzieński wieczór, tworząc niezapomniane przeżycie.
Dzień Świętego Marcina w Raciborzu, obchodzony w ciepłej atmosferze przyjaźni polsko-niemieckiej, stał się nie lada atrakcją. Wydarzenie rozpoczęło się występami artystycznymi, które podziwiali zarówno mieszkańcy, jak i zagraniczni goście. Dzieci z przedszkola i uczniowie szkoły zaprezentowali swoje talenty na scenie, zachwycając publiczność. Wieczorem, w blasku setek lampionów, pochód przeszedł ulicami Studziennej, wprowadzając wszystkich w listopadowy nastrój. Finał na placu szkolnym przyciągnął uwagę swoją uroczystą oprawą, a na zakończenie uczestnicy delektowali się tradycyjnymi rogalami, które dodatkowo podkreśliły wyjątkowość tej okazji.
Drugi dzień wizyty zdominowała wizyta na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Niemieckojęzyczny przewodnik, Grzegorz Nowak, w interesujący sposób opowiadał o bogatej historii zamku, a także o dziedzictwie Piastów. Goście z Osling byli pod ogromnym wrażeniem piękna i atmosfery tego historycznego miejsca, nie kryjąc swojego uznania dla jego wyjątkowego charakteru. Zwiedzanie zamku okazało się prawdziwą podróżą w przeszłość, pozwalającą niemieckim pedagogom poznać historię Raciborza z nowej perspektywy.
Organizatorzy wyrazili wdzięczność wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia, podkreślając szczególną rolę przewodnika, którego wiedza i pasja miały istotny wpływ na odbiór całego przedsięwzięcia. Wizyta nauczycieli z Osling po raz kolejny pokazała, że międzynarodowa współpraca nie tylko poszerza horyzonty edukacyjne, ale także buduje cenne więzi międzykulturowe, inspirując do dalszych działań na rzecz wzajemnego zrozumienia i przyjaźni.















![Róże Kasprowicza w Rudym Lesie. Studniówka ZSO nr 1 z Raciborza na bis [FOTO] Róże Kasprowicza w Rudym Lesie. Studniówka ZSO nr 1 z Raciborza na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769849790bez-nazwy-640-.jpg)






![Sing-offy w The Voice Senior. Krzysztof Koziarski walczy dalej [WIDEO] Sing-offy w The Voice Senior. Krzysztof Koziarski walczy dalej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769900065623244913-1503823395078021-3831598179592437916-n-.jpg)


![Seria interwencji strażaków jednego dnia. Od pożarów sadzy po ewakuację szkoły w Rudniku [RAPORT 998] Seria interwencji strażaków jednego dnia. Od pożarów sadzy po ewakuację szkoły w Rudniku [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769851320617591947-1207325734919085-3305143841549238692-n-.jpg)
![Wodnik Challenge. Zimowa próba charakteru nad wodą [FOTO] Wodnik Challenge. Zimowa próba charakteru nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769869648wodnik-.jpg)






![Ogrom goli w trzech spotkaniach, czyli sobota w HLPN [FOTO] Ogrom goli w trzech spotkaniach, czyli sobota w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769892750gre04447-.jpg)
![Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO] Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769901177622382653-1384165090173481-6325711904540068174-n-.jpg)



![Ostatni domowy mecz po myśli Klubu Siatkarskiego Racibórz [FOTO i WIDEO] Ostatni domowy mecz po myśli Klubu Siatkarskiego Racibórz [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769882541gre04350-.jpg)

![Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO] Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769972640gre04573-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany