Pożar sadzy w kominie w Nędzy

We wtorek, 5 listopada, o godzinie 18:53 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o pożarze w miejscowości Nędza, przy ulicy Borowiec.
Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do zapalenia się sadzy w kominie, co mogło stanowić zagrożenie pożarowe dla całego budynku.
W celu zapewnienia odpowiedniego wsparcia i bezpieczeństwa na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy natychmiast przystąpili do rozpoznania sytuacji, aby określić źródło pożaru i oszacować ewentualne zagrożenie. Ustalono, że doszło do wypalenia się resztek sadzy w przewodzie łączącym piec z kominem.
Aby upewnić się, że sytuacja jest w pełni opanowana, strażacy użyli kamery termowizyjnej, która pozwoliła im sprawdzić, czy nie doszło do przegrzania komina lub sąsiadujących elementów konstrukcyjnych. Zastosowano również detektor wielogazowy, który pozwala na wykrycie niebezpiecznych gazów mogących przedostać się do budynku. Wyniki pomiarów nie wykazały żadnych oznak zagrożenia ani obecności szkodliwych gazów w atmosferze.
W wyniku zdarzenia nie odnotowano strat materialnych ani osób poszkodowanych.














![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)







![Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785183617photo-24-z-70-.jpg)















![Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785311736img-2203-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany