1 listopada zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Raciborska drogówka przypomina wszystkim kierującym. W dniu 1 listopada 2024 roku, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie Raciborza wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu.
Wszystkim kierowcom przypominamy o zmianach organizacji ruchu w okolicach raciborskich nekropolii.
Cmentarz Jeruzalem:
1 listopada 2024 roku odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawni oraz taksówki.
Prosimy o parkowanie samochodów na miejscach utwardzonych na parkingu Jeruzalem i przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej)
Brzezie:
1-3 listopada 2024 roku na ulicy Strażackiej (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
Markowice:
1-3 listopada 2024 roku na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice od ulicy Gliwickiej do ulicy Jordana zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
Informacja dotycząca kursowania komunikacji miejskiej w Dniu Wszystkich Świętych:
Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. w Raciborzu informuje, że 1 listopada 2024 r. w Dzień Wszystkich Świętych, autobusy komunikacji miejskiej kursują jak w dni świąteczne. Dodatkowo przedsiębiorstwo uruchamia BEZPŁATNĄ linię:
• Nr J, relacji Opawska Parking Lidl – Plac Konstytucji 3 Maja – Cmentarz Jeruzalem – Opawska Parking Lidl – Plac Konstytucji 3 Maja, początek kursowania godz. 8:00, zakończenie 20:20, częstotliwość kursowania co 30 minut.
Apelujemy do wszystkich kierowców, którzy będą poruszać się swoimi pojazdami w okolicach cmentarzy o bezwzględne wykonywanie poleceń policjantów oraz innych służb zajmujących się kierowaniem ruchu. Apelujemy również do wszystkich posiadaczy pojazdów mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów. Ponadto Apelujemy do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.







![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)











![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)





![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)















![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)








Komentarze (0)
Dodaj komentarz