Policyjna akcja w raciborskim MDK-u

W Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbyło się spotkanie profilaktyczne z policjantami, podczas którego szczególną uwagę poświęcono kwestiom bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz na zajęcia dodatkowe.
Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz w ich otoczeniu. Policjanci szczególnie podkreślili, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótsze, a widoczność znacznie gorsza. Dzięki odblaskom kierowcy mają szansę dostrzec pieszych znacznie wcześniej, co zmniejsza ryzyko wypadków.
W ubiegłym tygodniu raciborscy dzielnicowi spotkali się z dziećmi w ramach cyklu spotkań mających na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa. To doskonała okazja, by nie tylko przypomnieć najmłodszym zasady bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu, ale również omówić kwestie związane z codziennym funkcjonowaniem w otaczającym ich świecie. Spotkania takie mają charakter interaktywny, a dzieci mogą zadawać pytania i aktywnie uczestniczyć w dyskusji.
Podczas spotkań omawiane są różnorodne zagadnienia, które mają na celu przygotowanie dzieci do radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Poruszane tematy obejmują nie tylko bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale także zasady korzystania z internetu, unikanie zagrożeń związanych z przemocą czy uzależnieniami. Policjanci starają się dostosować treści do wieku uczestników, tak aby były one zrozumiałe i mogły mieć realny wpływ na ich postawy.
Po zakończeniu części teoretycznej dzieci miały okazję obejrzeć z bliska radiowóz oraz sprzęt policyjny. Takie atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem, a jednocześnie budują pozytywny wizerunek policji w oczach najmłodszych. Dla funkcjonariuszy takie spotkania są bardzo ważne, ponieważ mają na celu budowanie świadomości i odpowiedzialności już od najmłodszych lat. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży stanowi priorytet dla służb mundurowych, a regularne spotkania edukacyjne są kluczowym elementem prewencji.



![Zderzenie Audi i VW Passata na drodze Racibórz–Lubomia [FOTO] Zderzenie Audi i VW Passata na drodze Racibórz–Lubomia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786713019img-6511-.jpg)





![Łańce rozpoczęły sezon dożynkowy w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Łańce rozpoczęły sezon dożynkowy w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786798787dsc-6420-.jpg)

![KS Pietraszyn świętuje 100-lecie. Klubowi życzono awansu do okręgówki [FOTO i WIDEO] KS Pietraszyn świętuje 100-lecie. Klubowi życzono awansu do okręgówki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786794540dsc-6378-.jpg)


![Pożegnanie lata w Krowiarkach. Wielkie przeboje Sopotu i The Greatest Fire Show na tle pałacu [ZAPROSZENIE] Pożegnanie lata w Krowiarkach. Wielkie przeboje Sopotu i The Greatest Fire Show na tle pałacu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786774834plakat2slajder-1-.jpg)

![Kościół, który miał zniknąć. Ocalał dla polskich nabożeństw [KARTKA Z HISTORII] Kościół, który miał zniknąć. Ocalał dla polskich nabożeństw [KARTKA Z HISTORII] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786776305jakub-.jpg)



![Msza polowa i polskie piosenki w Arboretum Bramy Morawskiej [FOTO i WIDEO] Msza polowa i polskie piosenki w Arboretum Bramy Morawskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786809388dsc-6531-.jpg)
![Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO] Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786824028gre07637-.jpg)





![Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786864832photo-28-z-43-.jpg)

















![Włochy bez biletu lotniczego. Vespa, podróże, książka i smak cannoli [ZAPROSZENIE] Włochy bez biletu lotniczego. Vespa, podróże, książka i smak cannoli [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786875475vespa-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany