Sycylia - Biblioteka w Markowicach zaprasza na spotkanie podróżnicze

Biblioteka w Raciborzu zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pt. "Sycylia – pistacjowa przygoda", które odbędzie się 14 października 2024 r. o godz. 16:30 w Filii Publiczno-Szkolnej nr 10 w Markowicach. Joanna Łyko-Dominik opowie o pięknie Sycylii, największej wyspie na Morzu Śródziemnym, jej krajobrazach, zapachach i smakach, w tym o słynnych sycylijskich pistacjach.
Sycylia zachwyca swoim różnorodnym krajobrazem – od malowniczych gór po rozległe plaże. To miejsce pełne historii, gdzie starożytne greckie i rzymskie ruiny mieszają się z barokową architekturą. Sycylijskie kuchnia, szczególnie znana z użycia pistacji z regionu Bronte, oferuje wyjątkowe smaki – od słodkich deserów po wytrawne potrawy. Wyspa słynie także z wulkanu Etna, który dominuje nad jej krajobrazem, tworząc dynamiczny klimat i żyzne ziemie idealne do uprawy roślin.
Spotkanie będzie doskonałą okazją do odkrycia tego niezwykłego regionu.
14 października, godz. 16.30 - Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 1







![Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765394259img-1624-.jpg)
![Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765356281final-bajkowego-.png)










































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany