Posprzątaj z nami świat! Ratusz zaprasza

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasto do udziału w tegorocznej akcji Sprzątania Świata, która odbędzie się w dniach 20-22 września. To doskonała okazja, aby wspólnie zadbać o nasze miasto i jego najbliższe otoczenie, jednocześnie dając przykład młodszemu pokoleniu raciborzan i budując u naszych pociech świadomość ekologiczną - informuje Urząd Miasta.
W tegorocznej edycji akcji wezmą udział placówki przedszkolne oraz szkoły, zarówno publiczne, jak i niepubliczne, działające na terenie Raciborza. Dzieci pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców, będą sprzątać swoje najbliższe otoczenie, ucząc się jednocześnie tego, jak duże znaczenie ma ekologia w codziennym życiu.
Dlaczego warto wziąć udział?
Akcje Sprzątania Świata to inicjatywy, które co roku mobilizują na całym świecie miliony osób do działania na rzecz ochrony środowiska. W ten sposób pokazujemy, że każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości życia w naszej społeczności. Poprzez sprzątanie terenów zielonych, ulic czy osiedli poprawiamy estetykę danych miejsc, oraz dajemy dobry przykład i budujemy postawy proekologiczne.
Jak można się zaangażować?
Każdy mieszkaniec Raciborza może przyłączyć się do akcji. Jak? To proste! Posprzątaj swoje najbliższe otoczenie – podwórko, osiedle, park czy pobliski las. Może to być część codziennego spaceru, lub powód, dla którego warto wyjść i poruszać się na świeżym powietrzu.
Do sprzątania swojej okolicy warto zabrać ze sobą rękawice ochronne, worki na śmieci i odzież dostosowaną do warunków pogodowych.
Przypominamy również, że można też zgłaszać miejsca wymagające szczególnej uwagi poprzez specjalną aplikację Zgłoś24, a miasto pomoże w ich uporządkowaniu. Więcej informacji o tym, znajdziecie pod linkiem https://www.raciborz.pl/dla_mieszkancow/ESIM.
Razem możemy więcej!


![Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176859580117685952154j0a8699-.jpg)
![Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768594488bez-nazwy-50-.jpg)
![Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768602821dsc-2301-.jpg)
![Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768599501dsc-7699-298-.jpg)

![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)








![Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176868805217686753924j0a9896-.jpg)


![Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768558478img-5314-.jpg)






![Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768690933dsc-7813-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany