Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 września 202414:49

120-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźni Raciborskiej

120-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźni Raciborskiej obchodziła 14 września swoje 120-lecie. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, uroczysty apel został przeniesiony z placu Zwycięstwa do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Wcześniej w miejscowym kościele odbyła się uroczysta Msza św.

Apel stał się okazją nie tylko do wspomnień o historii straży, ale również do uhonorowania zasłużonych strażaków. Medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał druh Józef Mitrenga. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa przyznano druhowi Adamowi Sowie, a srebrne medale odebrali: Michał Duksa, Roman Duksa, Roman Kocur, Zbigniew Miedziak i Paweł Wrzodak. Brązowymi medalami zostali wyróżnieni: Jacek Gąska, Wojciech Paszkowski oraz Zbigniew Sykulski. Druhowie Tomasz Kuna i Kamil Miedziak odebrali odznaki "Strażak Wzorowy".

Obchody stanowiły wyjątkowy moment w historii OSP Kuźnia Raciborska, podkreślając ich wieloletnią służbę i zaangażowanie w ochronę lokalnej społeczności.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.