Projekt #młodzieżczyta. Weź udział w nowym projekcie raciborskiej biblioteki

#młodzieżczyta to najnowszy projekt Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, który uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W najbliższym czasie młodzież będzie mogła wziąć udział m.in. w darmowej wycieczce do Cieszyna czy sprawdzić swoje umiejętności w konkursie fotograficznym „Gdzie się czyta w Raciborzu”, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Sprawdź ofertę, zgłoś swój udział i pokaż wszystkim, że młodzież naprawdę czyta!
Sobota w Cieszynie? W dodatku za darmo? Czemu nie! W ramach projektu #młodzieżczyta, biblioteka zaprasza młodzież powyżej 13 roku życia na wycieczkę do Cieszyna. W planach m.in. zwiedzanie Muzeum Drukarstwa oraz warsztaty graficzne metodą litografu lub suchej igły. Wycieczka odbędzie się w sobotę 28 września. Szczegóły i zapisy w Eurece-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12, tel. 32 415 37 24 wew.26. Udział w wycieczce jest bezpłatny! Organizator zapewnia również ciepły posiłek! Ilość miejsc ograniczona!
A gdzie się czyta w naszym mieście? W parku, nad Odrą, na rynku a może w bibliotece? Kolejnym z działań w ramach projektu jest konkurs fotograficzny, który ma za zadanie rozwinąć pomysłowość młodzieży i przedstawić Racibórz oraz okolice z ich perspektywy. Konkurs polega na ciekawym wpleceniu książki w krajobraz lub miejsce na mapie miasta, w którym autor zdjęcia lubi czytać. Im bardziej zaskakujące, nieoczywiste zdjęcie z ciekawym kadrem lub perspektywą tym większa szansa na wygraną! Prace konkursowe należy przesłać na adres: [email protected] do 30 września. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Najlepsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 21 października 2024 r. Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszenia tutaj: https://tiny.pl/dnzxd



![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)

![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)



![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)















![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany