Raport 998. Strażacy w akcji w centrum handlowym przy Rybnickiej. Powodem… gniazdo os

Sześć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP podczas poniedziałkowej służby. Sprawdź szczegóły.
O godzinie 12.35 jeden zastęp OSP został skierowany na teren centrum handlowego przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym ze sklepów znajduje się gniazdo os. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Gniazdo znajdowało się w palecie wystawowej. Działania druhów polegały na usunięciu owadów.
Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 12.37 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Batorego w Raciborzu. Strażaków zadysponowano do usunięcia plamy substancji ropopochodnej z jezdni. Plama powstała na skutek przewrócenia się motoroweru. Osób poszkodowanych i strat materialnych nie odnotowano.
Ostatnie zdarzenie minionej służby odnotowano o godzinie 1.28 w nocy z poniedziałku na wtorek przy ulicy Eichendorffa w Raciborzu. Jeden zastęp z Reymonta został zadysponowany na prośbę dyspozytora pogotowia ratunkowego. Strażackie działania polegały na pomocy zespołowi ratownictwa medycznego na pomocy w transporcie pacjenta do karetki pogotowia.
Czytaj także
Serce mężczyzny zatrzymało się. Na ratunek ruszyli przechodnie i strażacy
Dym spod samochodu przy Sienkiewicza
Zdarzenie drogowe w Krzanowicach. Uderzył w barierki, a potem w słup


![Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785052299dsc-0479-.jpg)






![Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784993854img-0029-.jpg)

![Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785099433img-5266-.jpg)
![Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740338832dsc-6247-.jpg)



















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany