Ratusz ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. D. Polowy pyta o PK

Miasto Racibórz planuje wyłonić nowego wykonawcę do odbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych. Przetarg, którego szacunkowa wartość wynosi 16 333 333,33 PLN netto, został ogłoszony z powodu wygaśnięcia z końcem roku obecnej umowy z miejską spółką Przedsiębiorstwo Komunalne, która zajmowała się tą usługą przez ostatnie trzy lata.
Decyzja o ogłoszeniu przetargu wywołała dyskusję na sesji miejskiej, gdzie były prezydent, radny Dariusz Polowy zapytał, dlaczego nie zdecydowano się na udzielenie zamówienia w trybie "in house" lub powierzenie go miejskiej spółce PK. Radny przypomniał, że spółka oferowała konkurencyjną cenę i wysoką jakość usług, co przyczyniło się do obniżenia opłat za odbiór odpadów, co czyniło ją najtańszą w regionie. - Spółka skorzystała na tym kontrakcie - dodał Polowy. Przetarg sprzed ponad trzech lat wygrała z Empolem.
W odpowiedzi na interpelację radnego, przedstawiciele miejskich władz zapewnili, że decyzja o przeprowadzeniu otwartego przetargu nie miała na celu istotnej zmiany obecnego systemu odbioru odpadów. Szczegółowe uzasadnienie zostanie dostarczone na piśmie.
Termin składania ofert w przetargu upływa 3 października.
Niedawno nastąpiła zmiana w fotelu prezesa PK. Bogdana Gawliczka, powołanego przez D. Polowego, zastąpił Marek Bugdol.

![Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17702889391484229380dsc03899-2-.jpg)









![Strażacy interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych [RAPORT 998] Strażacy interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1694204944img_9402-.jpg)















![Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770276174dsc-8710-.jpg)























Komentarze (0)
Dodaj komentarz