Nowa myjnia ultrasoniczna dla raciborskiego szpitala dzięki wsparciu fundacji

Dziś odbyło się uroczyste przekazanie nowej myjni ultradźwiękowej dla Centralnej Sterylizatorni w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciel Powiatu Raciborskiego, Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu oraz Dyrektor Szpitala.
Nowe urządzenie, myjnia ultradźwiękowa UM 642, zastąpiło dotychczasowe, kilkunastoletnie urządzenie, które wymagało modernizacji. Koszt zakupu nowej myjni wyniósł 60 762,00 zł brutto, z czego 50 000,00 zł zostało sfinansowane dzięki darowiźnie od Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Środki na ten cel pochodziły z wpłat 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok.
Nowa myjnia ultradźwiękowa znacząco poprawi procesy sterylizacji w szpitalu, co bezpośrednio wpłynie na jakość opieki nad pacjentami i bezpieczeństwo procedur medycznych. Dyrekcja szpitala wyraziła głęboką wdzięczność Fundacji za wsparcie, które umożliwiło zakup tak istotnego sprzętu.









![Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763990146krew-.jpg)


![Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749375209499219631-1011344671183860-2834836459692046695-n-.jpg)












![Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764103730zrzut-ekranu-2025-11-25-o-21-48-20-.png)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany