Latynoamerykańska noc na bulwarach: potańcówka z Osmarem Pegudo

23 sierpnia na przystani bulwarów odbyła się niezapomniana potańcówka, która przyciągnęła liczną grupę miłośników latynoamerykańskich rytmów. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 20:00 i trwało do późnych godzin nocnych, wypełniając przestrzeń muzyką, tańcem i radością.
Wieczór poprowadził Kubańczyk Osmar Pegudo, znany w Polsce muzyk i DJ, który swoimi umiejętnościami i charyzmą porwał uczestników do tańca. Pegudo nie tylko serwował energetyczne sety DJ-skie, ale także przeplatał je grą na instrumentach perkusyjnych i animacjami tanecznymi w rytmach latino, co nadało imprezie wyjątkowego charakteru.
Osmar Pegudo jest postacią dobrze znaną fanom muzyki latynoamerykańskiej w Polsce. Jego współpraca z wieloma zespołami i artystami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, uczyniła go jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków tego gatunku. Pochodzący z Hawany na Kubie, Pegudo rozpoczął swoją muzyczną podróż już w młodym wieku, czerpiąc inspirację od swojego ojca i dziadka. Swoje umiejętności perkusyjne doskonalił pod okiem takich mistrzów jak Changuito i Enrique Lazaga, co zaowocowało współpracą z licznymi orkiestrami, w tym Estrellas Cubanas oraz Compañía de Espectáculos D 'Rocio.
W 2017 roku Pegudo przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torres and Havana Dreams, a od tego czasu stał się stałym bywalcem polskiej sceny muzycznej. Współpracował z czołowymi artystami, uczestniczył w licznych projektach muzycznych, a także założył swoją własną grupę Osmar y Suena Latino. Jego DJ-skie sety rozbrzmiewały w wielu miastach Polski i Europy, od Wrocławia po Wiedeń, a jego specjalnością są imprezy salsowe, reggaetonowe, bachatowe oraz latino house.
To nie był pierwszy raz, kiedy Osmar Pegudo gościł na przystani bulwarów. W ubiegłym roku prowadził podobną potańcówkę jako DJ, a w poprzednich latach występował tam jako członek zespołu Sabrosura Viva Juana Carlosa Hechavarria oraz Yaremi Kordos. Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło kilkaset osób, a tegoroczna edycja miała równie dużą frekwencję, co potwierdza rosnącą popularność tego typu imprez.
Organizatorzy wyrazili nadzieję, że ta wyjątkowa noc na bulwarach na długo pozostanie w pamięci uczestników i już planują kolejne edycje, które z pewnością ponownie przyciągną tłumy entuzjastów latynoamerykańskich rytmów.




































































![Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769319685dsc-7954-383-.jpg)







![Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769499412zrzut-ekranu-2026-01-27-o-08-36-24-.png)

![Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769378914dsc-9287-.jpg)





![Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769424937koncert-noworoczny-129-25-01-2026-r-.jpg)






![Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769439647wfosigwkatowice-6418-duz-y-.jpeg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany