Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 sierpnia 202416:24

Kosmos w obiektywie Mariusza Durleja w Stacji Kultura

Kosmos w obiektywie Mariusza Durleja w Stacji Kultura - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Pietrowice Wielkie:

Mariusz Durlej, pasjonat astronomii, podróżnik i astrofotograf o światowym uznaniu, od lat zachwyca miłośników nocnego nieba swoimi niezwykłymi pracami. Jego talent został dwukrotnie doceniony w prestiżowym konkursie AAPOD2 (Amateur Astronomy Photo of the Day) oraz w najbardziej pożądanym przez astrofotografów wyróżnieniu - APOD NASA (Astronomy Picture of the Day).

Durlej rozpoczął swoją przygodę z astrofotografią kilka lat temu, a jego zdjęcia kosmosu i zjawisk astronomicznych od razu przyciągnęły uwagę międzynarodowej społeczności. Szczególnym osiągnięciem była fotografia zorzy polarnej wykonana 11 maja pod Raciborzem, która została uznana przez NASA za Astronomiczne Zdjęcie Dnia. Zdjęcie to, uchwycone tuż po północy na ścieżce w zespole krajobrazowo-przyrodniczym Bociek w Pogrzebieniu, podczas tzw. drugiej zorzy polarnej, stało się symbolem mistrzostwa w uchwyceniu piękna nocnego nieba.

Prace Mariusza Durleja wielokrotnie gościły na stronach takich jak SKY, Milkywaychasers, czy Universe View Screen, zdobywając uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego fotografie, pełne głębi i fascynujących detali, stanowią prawdziwą podróż w głąb kosmosu.

Już 23 sierpnia 2024 roku, o godzinie 18:00, w Stacji Kultura odbędzie się wystawa prac Mariusza Durleja. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na żywo fotografie, które zyskały uznanie na całym świecie.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.