Na Brzeziu wciąż śmierdzi. WIOŚ wszczął postępowanie

Powstrzymano napływ odpadów na raciborskie składowisko na Brzeziu, ale nieprzyjemny odór wciąż roznosi się po okolicy.
Do akcji wkroczył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. W piśmie z 9 sierpnia poinformował: W odpowiedzi na interwencje skierowane do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, przekazane do tut. Inspektoratu w dniu 19.07.2024 r., dotyczące uciążliwości powodowanych działalnością Raciborskiego Centrum Recyklingu R3 Sp. z o.o. oraz PUK Empol Sp. z o.o., zlokalizowanych na terenie Raciborza przy ul. Rybnickiej 125, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że WIOŚ wszczął postępowanie administracyjne w związku z eksploatacją instalacji niezgodnie z warunkami określonymi w posiadanej decyzji. WIOŚ ponownie podkreśla, że w omawianym przypadku dochodzenie swoich praw może odbywać się na drodze cywilno-prawnej, na podstawie art. 323 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.
Treść korespondencji publikuje profil Zielony Dębicz. Obecny prezydent zahamował z początkiem lipca dopływ do Raciborza odpadów z innych rejonów Polski. Poprzedni przekonywał, że źródłem nieprzyjemnych zapachów jest instalacja Empolu. Podobnie wypowiadał się poprzedni prezes miejskiej spółki R3.
Jacek Wojciechowicz zapowiedział podjęcie dodatkowych działań mających na celu poprawę funkcjonowania m.in. kurtyn antyodorowych i filtrów na instalacji Empolu. Więcej: Do Raciborza nie przywożą już śmieci z Polski, ale na Brzeziu wciąż brzydko pachnie.

![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)
![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)
![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)


![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)

![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)
![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)




![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)

![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)


















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz