Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 sierpnia 202415:53

Strażacki narybek w bojowym ćwiczeniu w Bojanowie [FOTO i WIDEO]

Strażacki narybek w bojowym ćwiczeniu w Bojanowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzanowice:

Dziś, 11 sierpnia, odbył się drugi dzień 4. edycji zawodów „Odważny Mały Strażak”, które tradycyjnie miały miejsce na boisku w Bojanowie. Organizatorem wydarzenia była miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, która zadbała o każdy szczegół, aby młodzi adepci pożarnictwa mogli poczuć się jak prawdziwi bohaterowie.

Zmagania rozpoczęły się od zbiórki drużyn przed remizą strażacką w Bojanowie. Stamtąd, w zwartym szyku, młodzi strażacy przemaszerowali na boisko, gdzie czekała na nich rywalizacja. Do Bojanowa przybyły drużyny z całej gminy Krzanowice, a także goście z gmin Krzyżanowice i Pietrowice Wielkie. W zawodach wzięli również udział mali strażacy z Roszowickiego Lasu z Opolszczyzny oraz ekipa z czeskich Strahovic. Warto podkreślić, że rywalizacja była współfinansowana ze środków unijnych, co dodatkowo podkreśla rangę tego wydarzenia.

Dla najmłodszych przygotowano wymagający tor bojowy, który sprawił, że emocji nie brakowało. Rywalizacja była zacięta, a młodzi strażacy, choć jeszcze początkujący, pokazali ogromną determinację i zapał. Wsparcie mieli nie tylko ze strony swoich opiekunów, czyli doświadczonych strażaków, ale również od licznie zgromadzonych rodziców, którzy z entuzjazmem kibicowali swoim pociechom.

OSP Bojanów zadbała również o dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, co sprawiło, że atmosfera była wyjątkowo rodzinna i pełna radości. Jak wczoraj, także dziś na boisku pojawili się bohaterowie znani z kreskówek Disneya o Myszce Miki, co sprawiło, że najmłodsi uczestnicy zawodów byli zachwyceni.

Zawody „Odważny Mały Strażak” to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do promowania wartości, takich jak odwaga, współpraca i odpowiedzialność, które są nieodłącznym elementem służby strażackiej. Tegoroczna edycja pokazała, że strażacki narybek ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Wyniki:

Dzieci 3-6 lat: 1. OSP Bojanów, 2. OSP Maków, 3. OSP Krzanowice 1

Dzieci 7-10 lat: 1. OSP Wojnowice 1, 2. OSP Krzanowice 2, 3. OSP Roszków

 

 

 

Autor: (waw), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 września 202516:22

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO]

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Borucin, wieś w gminie Krzanowice znana z pielęgnowania morawskich tradycji i silnie zakorzenionej kultury rolnej, obchodził dziś dożynki. To święto plonów, które od pokoleń jednoczy mieszkańców, w tym roku ponownie przyciągnęło wielu uczestników i gości.

waw
Reklama
Aktualności15 września 202508:29

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło ZSOMS
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:29

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO]

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Największa wieś w gminie Kornowac – Pogrzebień – była dziś gospodarzem dożynek gminnych. Choć poranek przyniósł opady i wprowadził nieco nerwowości w przygotowaniach, o godzinie 14.30, kiedy ruszał korowód, zza chmur wyszło słońce, a święto plonów rozpoczęło się w pełnej oprawie.

waw
Aktualności14 września 202516:05

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO]

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Tegoroczny dożynkowy korowód w Samborowicach do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Kapryśna aura mogła pokrzyżować plany, jednak sołtys Adrian Niewiera nie poddał się przeciwnościom. Zwołał mieszkańców, a ci licznie przybyli pod szkołę, by wspólnie świętować plony i obejrzeć barwne widowisko.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:07

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO]

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Bieńkowice, znane z rolniczego charakteru, także w tym roku udowodniły, że dożynki są tu wyjątkowym świętem wspólnoty i tradycji. Ulicami wsi przeszedł długi, barwny korowód pełen maszyn rolniczych, przyozdobionych wstążkami, kwiatami i symbolami plonów.

waw
Reklama
Sport14 września 202522:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.