Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 sierpnia 202423:56

Plenerowy koncert na Zamku Piastowskim: Operetka przyciągnęła tłumy [FOTO i WIDEO]

Plenerowy koncert na Zamku Piastowskim: Operetka przyciągnęła tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś, 10.08., wieczorem dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu zamienił się w scenę pełną muzycznych emocji. Kilkuset widzów miało okazję uczestniczyć w wyjątkowym plenerowym koncercie, który udowodnił, że operetka ma w Raciborzu wielu oddanych fanów.

Powiat Raciborski oraz Zamek Piastowski zaprosili na muzyczną podróż z dawną siedzibą Piastów w tle. Na scenie pojawiło się trio, które jest dobrze znane lokalnej publiczności: Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Ruta. Ich pasja do śpiewu, poczucie humoru oraz sceniczna przyjaźń tworzą niepowtarzalną atmosferę, która przekłada się na wyjątkowe występy.

Repertuar koncertu obejmował klasyczne arie operetkowe i operowe, ale także przeboje muzyki rozrywkowej. W programie znalazły się m.in. utwory włoskie oraz znane piosenki Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Beatlesów czy Roya Orbisona. Wspólne śpiewanie i interakcja z publicznością były kluczowymi elementami wieczoru, a lekka konferansjerka dodatkowo urozmaiciła wydarzenie.

Trio "Vincero" składa się z eleganckiego Mirosława Niewiadomskiego, którego ciemny głos zachwyca słuchaczy; romantycznego Mariusza Rudy, który oczarowuje lirycznym brzmieniem; oraz wszechstronnego Bartosza Kuczyka, który pełni rolę konferansjera i również popisuje się swoimi umiejętnościami wokalnymi. Ich wieloletnie doświadczenie na scenie, zarówno na dużych estradach, jak i podczas kameralnych występów, zapewniało publiczności niezapomniane wrażenia.

Koncert, który rozpoczął się o godz. 18:00, był doskonałą okazją do wspólnego przeżywania muzycznych emocji w malowniczej scenerii zamku. Wstęp na wydarzenie był wolny, co sprawiło, że każdy mógł cieszyć się tym wyjątkowym wieczorem.

Autor: fot. M. Kościelniak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.