KAS skontrolowała 63 tys. przesyłek w 14 dni

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała w lipcu ponad 63 tysiące przesyłek pocztowych i kurierskich. W ramach akcji funkcjonariusze ujawnili 116 nielegalnych przesyłek, w tym ponad 23 tysiące sztuk nielegalnych produktów leczniczych i steroidowych, 110 kg suszu tytoniowego oraz ponad 7 kg narkotyków.
W pierwszej połowie lipca KAS przeprowadziła ogólnopolską akcję wzmożonej kontroli przesyłek pocztowych oraz kurierskich. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili kontrole w 118 punktach w całej Polsce. Działaniami zostały objęte m.in. Węzły Ekspedycyjno-Rozdzielcze Poczty Polskiej, Oddziały Celne Pocztowe, porty lotnicze, miejsca przeładunku i dystrybucji firm kurierskich oraz punkty wyznaczone do obsługi przesyłek pocztowych w ruchu międzynarodowym.
W całej Polsce funkcjonariusze skontrolowali ponad 63 tys. przesyłek pocztowych i kurierskich, w tym ponad 17 tys. przesyłek nadanych w Chinach, Kanadzie, USA i Meksyku. Pozostałe skontrolowane przesyłki to wysyłki wewnątrzkrajowe i zagraniczne, których krajem docelowym była Polska.
Funkcjonariusze KAS wykryli 116 przesyłek z nielegalnymi substancjami. Najwięcej, bo aż 47 z nich, dotyczyło produktów leczniczych i steroidowych. W sumie zatrzymano ponad 23 tysiące sztuk anabolików, opioidów i leków na potencję.
Zatrzymano również 110 kg suszu tytoniowego w 42 paczkach. Pozostałe 27 ujawnień dotyczyło środków odurzających i psychotropowych, w tym:
3,13 kg marihuany,
3,06 kg MDMA,
1,20 kg kokainy,
12,4 g fentanylu,
39 sztuk środków psychoaktywnych (LSD, Xanax).
W działaniach operacyjnych brali udział funkcjonariusze ze wszystkich urzędów celno-skarbowych w Polsce. Dysponowali oni specjalistycznym sprzętem, m.in.: spektrometrami, detektorami do wykrywania śladowych środków narkotycznych i skanerami rentgenowskimi. Funkcjonariuszy wspierały również psy służbowe wyszkolone do wyszukiwana substancji psychotropowych i środków odurzających.




![Minister rolnictwa na ziemi raciborskiej. Ogromny potencjał, realne problemy [FOTO i WIDEO] Minister rolnictwa na ziemi raciborskiej. Ogromny potencjał, realne problemy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774016568dsc-1415-.jpg)
![Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774100986p3201058-.jpg)





![Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO] Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774008354img-20260320-111454-.jpg)



![Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774087406dsc-5256-.jpg)


![Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774124422gre05441-.jpg)

![R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774099429dsc-0026-.jpg)













![Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774097620dsc-0037-.jpg)








Komentarze (0)
Dodaj komentarz