Wakacje z siodłem na Zamku Piastowskim: konie, alpaki i uśmiechy

W minioną środę na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się kolejne spotkanie w ramach III edycji "Wakacji z siodłem", organizowanego przez Zamek Piastowski i Powiat Raciborski. Wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników zwierząt i rodziny z dziećmi, trwało od godziny 10:00 do 12:00 i było pełne atrakcji, które zapewniły niezapomniane chwile dla najmłodszych uczestników.
Alpaki, konie i hobby horse - zabawa dla każdego
Główną atrakcją spotkania były przyjazne alpaki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy mogli nie tylko pogłaskać te urocze zwierzęta, ale także dowiedzieć się więcej o ich hodowli i zwyczajach. Dla miłośników koni przygotowano natomiast możliwość przejażdżki bryczką po malowniczych terenach zamkowych, co stanowiło doskonałą okazję do podziwiania pięknych krajobrazów i historii miejsca.
Zabawy z hobby horse, czyli popularnymi konikami na kiju, również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności jeździeckie w specjalnie przygotowanych konkursach i zabawach, co przyniosło im wiele radości i satysfakcji.
Bezpieczeństwo i edukacja na pierwszym miejscu
Całe wydarzenie odbywało się pod czujnym okiem opiekunów ze Stajni Podkowa z Żerdzin, którzy dbali o bezpieczeństwo zarówno zwierząt, jak i uczestników. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu dzieci mogły poznać podstawowe zasady opieki nad zwierzętami i odpowiedzialności z nimi związanej.
Wydarzenie objęte było patronatem starosty raciborskiego, Grzegorza Swobody, który podkreślił znaczenie takich inicjatyw w budowaniu więzi rodzinnych i promowaniu aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Kolejne spotkania na horyzoncie
"Wakacje z siodłem" to cykl spotkań, które odbywają się przez całe lato, oferując różnorodne atrakcje i aktywności związane z jeździectwem i kontaktami ze zwierzętami. Kolejne wydarzenia zaplanowano na 6 oraz 13 sierpnia, również na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej zabaw, konkursów i ciekawych prezentacji, które z pewnością przyciągną zarówno stałych bywalców, jak i nowych uczestników.
Podsumowanie
"Wakacje z siodłem" na Zamku Piastowskim to doskonała okazja do spędzenia czasu w otoczeniu przyrody, zwierząt i historii. Dla dzieci to nie tylko świetna zabawa, ale również edukacja i rozwijanie pasji związanych ze zwierzętami. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania i gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

























![Sprawa oświaty w Raciborzu. Silny Racibórz prostuje urzędowe fake newsy [WIDEO] Sprawa oświaty w Raciborzu. Silny Racibórz prostuje urzędowe fake newsy [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770897209img-20260212-112748-.jpg)



![TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771077800dsc-0847-.jpg)













![ARCHIWUM ZŁA: Nocne studium zbrodni na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] ARCHIWUM ZŁA: Nocne studium zbrodni na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770926855chatgpt-image-12-lut-2026-21-06-36-2-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany