Mołdawianin skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej przymusowo opuści Polskę

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu zatrzymali obywatela Mołdawii po tym, jak zakończył on odbywanie kary pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Placówki SG w Opolu zatrzymali w Strzelcach Opolskich 32-letniego obywatela Mołdawii po tym, jak opuścił Zakład Karny. Sprawdzenia dokonane w bazach danych wykazały, że w grudniu 2021 r. został on skazany przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu na karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, za uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na dokonywaniu kradzieży z włamaniem do bankomatów. Ponadto, ponieważ cudzoziemiec przebywa w Polsce nielegalnie, a dodatkowo wjeżdżając do naszego kraju w 2020 r. nielegalnie przekroczył granicę, wyczerpane zostały przesłanki uzasadniające wydanie decyzji o zobowiązaniu do powrotu.
Komendant Placówki SG w Opolu wydał wobec 32-latka decyzję zobowiązującą go do powrotu, zakazując jednocześnie ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres 10 lat. Na wniosek Straży Granicznej Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich wydał postanowienie o umieszczeniu cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, w celu zabezpieczenia jego przymusowego doprowadzenia drogą lotniczą do granicy jego kraju, oraz przekazania go władzom Mołdawii.
![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)









![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)
![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)


![Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766228926zrzut-ekranu-2025-12-20-o-12-07-59-.png)







![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany