Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lipca 202416:35

Jagoda Meller uratowała jeża na ulicy Michejdy

Jagoda Meller uratowała jeża na ulicy Michejdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Przy ulicy Michejdy w Raciborzu doszło do niezwykłego wydarzenia, które przywraca wiarę w ludzką dobroć i empatię. Młoda mieszkanka Raciborza, Jagoda Meller, wraz ze swoim tatą, wykazała się odwagą i troską, ratując życie małego jeża.

Bohaterska akcja ratunkowa

Jagoda Meller i jej tata spacerowali ulicą Michejdy, kiedy zauważyli coś niepokojącego. W obudowie zaworu wodnego utknął jeż, który nie mógł się wydostać o własnych siłach. Zdesperowane zwierzątko próbowało bezskutecznie wydostać się z pułapki, ale jego wysiłki były daremne.

Jagoda, nie tracąc czasu, natychmiast postanowiła działać. Wspólnie z tatą postanowili wezwać pomoc. Na miejsce szybko przybyli życzliwi strażnicy miejscy, którzy z pomocą specjalistycznego sprzętu uwolnili jeża. Dzięki szybkiej reakcji Jagody, jej taty oraz strażników miejskich, mały jeżyk mógł wrócić na wolność.

Sympatyczni samotnicy

Jeże to niezwykle urocze i pożyteczne zwierzęta, które odgrywają ważną rolę w ekosystemie. Oto kilka interesujących faktów o tych kolczastych ssakach:

- Nocni wędrowcy – Jeże są zwierzętami nocnymi, co oznacza, że większość swojej aktywności przejawiają po zmroku. Nocą przemierzają spore odległości w poszukiwaniu pożywienia.

- Dieta – Jeże są owadożerne, a ich dieta składa się głównie z owadów, ślimaków, dżdżownic, a także małych kręgowców. Pomagają w ten sposób kontrolować populacje szkodników w ogrodach.

- Naturalna obrona – Kiedy jeż czuje się zagrożony, zwija się w kulkę, wystawiając swoje kolce, które chronią go przed drapieżnikami. Kolce jeża to zmodyfikowane włosy, które są twarde i ostre.

- Zimowanie – W chłodniejszych klimatach jeże zapadają w stan hibernacji. Tworzą sobie gniazda z liści i trawy, w których spędzają zimowe miesiące, oszczędzając energię.

Sympatyczni samotnicy – Jeże są z natury samotnikami, a jedynie w okresie godowym można je zobaczyć w towarzystwie innych jeży.

Trzeba być czujnym

Dzięki bohaterstwu Jagody Meller oraz szybkiej reakcji jej taty i strażników miejskich, mały jeż mógł powrócić do swojego naturalnego środowiska. Ta historia przypomina nam, jak ważne jest bycie czujnym i gotowym do pomocy innym istotom, które mogą potrzebować naszej pomocy. Jagoda zasługuje na wielkie uznanie za swoją odwagę i empatię, pokazując, że nawet najmniejsze działania mogą mieć ogromne znaczenie.

 

 

 

Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:16

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. poglądowe, arch. portalu/Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.