Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 lipca 202408:29

Rośnie liczba kandydatów do służby w Śląskim Oddziale Straży Granicznej. Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Rośnie liczba kandydatów do służby w Śląskim Oddziale Straży Granicznej. Na jakie wynagrodzenie można liczyć? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W bieżącym roku Śląski Oddział Straży Granicznej odnotowuje znaczący wzrost liczby osób, które chcą podjąć służbę w jego strukturach. To oznacza, że coraz więcej osób zainteresowanych jest dołączeniem do formacji odpowiedzialnej za ochronę granic państwowych i zapewnienie bezpieczeństwa w regionie.

II etap postępowania kwalifikacyjnego

2 lipca odbył się kolejny etap postępowania kwalifikacyjnego kandydatów do służby w Śląskim Oddziale SG. Do egzaminów zgłosiło się 11 osób, które musiały zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami. Kandydaci zaliczali test z wiedzy ogólnej, sprawdzający ich umiejętności i znajomość zagadnień istotnych dla funkcjonowania Straży Granicznej. Następnie przystąpili do testu językowego, gdzie sprawdzano znajomość wybranego języka obcego. Sprawność fizyczna była również kluczowym elementem oceny, sprawdzana podczas specjalnie przygotowanych testów.

Ostatnim etapem była rozmowa kwalifikacyjna, przeprowadzana przez specjalnie powołaną komisję. To właśnie w jej trakcie kandydaci mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności interpersonalne i motywację do podjęcia służby.

Wyniki i dalsze kroki

Spośród 11 osób biorących udział w egzaminach, 10 uzyskało pozytywny wynik. Wśród nich znalazło się 9 mężczyzn i 1 kobieta. Teraz kandydaci muszą przejść badania lekarskie, aby otrzymać orzeczenie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia służby. Po pozytywnym zakończeniu tego etapu zostaną przyjęci do jednej z 6 placówek Straży Granicznej Śląskiego Oddziału SG.

Stały nabór kandydatów

Śląski Oddział Straży Granicznej prowadzi nieprzerwanie nabór kandydatów do służby. Osoby zainteresowane mogą składać dokumenty zarówno w siedzibie głównej w Raciborzu, jak i w jednostkach organizacyjnych w Bielsku-Białej, Częstochowie, Katowicach-Pyrzowicach, Opolu, Rudzie Śląskiej i Sosnowcu. Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz pod numerem telefonu 32 414 44 14.

Wynagrodzenia w Straży Granicznej

Funkcjonariusz SG - kursant (szkolenie trwa ok. 4 miesięcy) do 26 roku życia otrzymuje w służbie przygotowawczej miesięczne wynagrodzenie prawie 5 500 zł netto (na rękę)-zwolnienie od podatku od osób fizycznych.

Funkcjonariusz SG - kursant (szkolenie trwa ok. 4 miesięcy) powyżej 26 roku życia otrzymuje w służbie przygotowawczej miesięczne wynagrodzenie ponad 5 100 zł netto (na rękę)

Funkcjonariusz SG - kontroler, młodszy asystent (bezpośrednio po ukończeniu szkolenia) do 26 roku życia otrzymuje w służbie przygotowawczej miesięczne wynagrodzenie prawie 6 100 zł netto (na rękę).

Funkcjonariusz SG - kontroler, młodszy asystent (bezpośrednio po ukończeniu szkolenia) powyżej 26 roku życia otrzymuje w służbie przygotowawczej miesięczne wynagrodzenie prawie 5 600 zł netto (na rękę)

Funkcjonariusz SG - w służbie stałej (na najniższym stanowisku służbowym) do 26 roku życia otrzymuje średnio miesięczne wynagrodzenie ponad 6 300 zł netto (na rękę)

Funkcjonariusz SG - w służbie stałej (na najniższym stanowisku służbowym) powyżej 26 roku życia otrzymuje średnio miesięczne wynagrodzenie ponad 5 800 zł netto (na rękę)

Autor: opr. w, źródło SG, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 lipca 202413:32

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.