Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 lipca 202411:47

SUNEX uruchamia produkcję w nowo nabytej hali

SUNEX uruchamia produkcję w nowo nabytej hali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Spółka uruchamia produkcję elementów do zbiorników, w tym zbiorników kompozytowych, w hali, która została kupiona w maju. Maszyny do produkcji SUNEX przeniósł z dotąd wynajmowanej hali.

- Inwestycja zakupu nieruchomości wraz z zakładem produkcyjnym na działce sąsiadującej z naszą zbiegła się w czasie z pozytywną decyzją Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowaniu technologii wytwarzania kompozytowych zbiorników CWU współpracujących z pompami ciepła. Halę kupiliśmy w maju i szybko przystosowaliśmy ją do naszych potrzeb, przenosząc tam produkcję z wynajmowanej hali. Możemy już ruszać z produkcją elementów do zbiorników. Inwestycja pozwoli nam zwiększyć infrastrukturę produkcyjną i przyspieszyć rozwój SUNEX. Cały czas pracujemy nad tworzeniem innowacyjnych produktów, które zwiększą wydajność pompy ciepła przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii na ogrzewanie lub chłodzenie – mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX.

Przeniesienie produkcji do nowej hali pozwoli spółce zaoszczędzić rocznie prawie milion złotych, uwzględniając koszty najmu oraz logistyki (zwłaszcza transportu pomiędzy wydziałami produkcyjnymi).

Innowacyjne zbiorniki kompozytowe wpisują się w rosnące zapotrzebowanie rynku na tego typu rozwiązania OZE dla branż energetycznej, ciepłowniczej, a także mieszkaniowej.

Umowę z Mavex – Rekord SUNEX sfinalizował 31 maja tego roku. Za 5,6 mln zł netto spółka nabyła ponad 1,5 ha nieruchomości zlokalizowanej na działce sąsiadującej z istniejącym zakładem spółki.

O Grupie SUNEX

Jesteśmy czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Oferujemy inteligentne systemy stosowane zarówno w technice grzewczej oraz solarnej. Oparte są one na pompach ciepła, fotowoltaice, kolektorach słonecznych, klimatyzacji oraz hybrydowych pakietach kompleksowych wraz z dedykowanymi systemami sterowania.

Rozwijamy jednocześnie produkty wspomagające magazynowanie energii pozyskanej z systemów bazujących na OZE wraz z pełnym asortymentem towarzyszącym jak: systemy połączeniowe, montażowe, sterujące, niezbędne do tworzenia kompletnych i zindywidualizowanych rozwiązań.

W 2023 r. około 84% produkcji spółki trafiło na rynki zagraniczne – głównie Europy Zachodniej. W 2023 r. przychody grupy SUNEX wyniosły 315,7 mln zł, a zysk netto sięgnął 24,4 mln zł.

Dysponujemy własnym działem badań i rozwoju (R&D) z doświadczonym zespołem inżynierskim posiadającym szerokie kompetencje w zakresie urządzeń OZE i ich integracji.

Autor: materiały prasowe, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.