Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 czerwca 202410:48

Raport 998. Powalone drzewa, uszkodzony dach stodoły

Raport 998. Powalone drzewa, uszkodzony dach stodoły - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie poniedziałkowej (24.06.) służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali kilka interwencji. Większość z nich dotyczyła usuwania skutków ubiegłotygodniowej nawałnicy.

Pierwsze ze zdarzeń odnotowano o godzinie 13.17. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z ulicy Górnej w Raciborzu. Wynikało z niego, że na ścieżce pieszo-rowerowej znajduje się powalone drzewo. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania polegały na usunięciu wiatrołomu i przywróceniu ruchu w obu kierunkach. Strat materialnych nie odnotowano. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

O godzinie 16.04 odnotowano kolejne zdarzenie. Tym razem w Raciborzu-Markowicach przy ulicy Henryka Jordana. Ze zgłoszenia wynikało, że konieczne jest zabezpieczenie dachu stodoły folią. Dach budynku gospodarczego został uszkodzony podczas ubiegłotygodniowej nawałnicy, a zgłaszający z racji przechowywania w budynku paszy dla zwierząt oraz zboża, obawia się zalania. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że poszycie dachu uszkodzone jest na powierzchni około 300 metrów kwadratowych. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przykryciu uszkodzonego dachu plandeką. Straty materialne oszacowano na kwotę 80 tys. złotych.

Ostatnim zdarzeniem minionej służby, które dotyczyło usuwania skutków burzy, miało miejsce o godzinie 22.44 na ulicy Brzeskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pochylonym drzewie. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp ochotników. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznania ustalono, że wygięta topola oparta jest na innym drzewie. Oba znajdowały się przy drodze. Strażackie działania polegały na usunięciu pochylonego drzewa.

Prócz interwencji związanych z usuwaniem skutków przejścia frontu atmosferycznego odnotowano także jedną inną interwencję. O godzinie 16.00 zawyła syrena alarmowa w Sławikowie. Miejscowych ochotników oraz jeden zastęp PSP skierowano na ulicę Parkową w Sławikowie. Działania strażaków polegały na pomocy w transporcie pacjenta do karetki pogotowia.

Czytaj także

W centrum handlowym zadziałała czujka. W akcji cztery zastępy 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 lipca 202413:32

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.