Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 czerwca 202408:31

ŚOSG Racibórz. Te zachowania na lotnisku i samolocie to wykroczenia

ŚOSG Racibórz. Te zachowania na lotnisku i samolocie to wykroczenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych znów interweniowali na pokładzie samolotu. Ukrainka chciała opuścić pokład samolotu wbrew poleceniom załogi. Inna pasażerka pozostawiła bagaż bez opieki - informuje Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

- Służba dyżurna Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach, podległej Śląskiemu Oddziałowi Straży Granicznej w Raciborzu, otrzymała informację, że na pokładzie samolotu, który przyleciał z Larnaki na Cyprze znajduje się agresywna pasażerka. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych katowickiej Placówki niezwłocznie podjęli interwencję. Samolot, którym leciała kobieta, lądował w Katowicach ze względu na złą pogodę w Warszawie oraz celem zatankowania. Podróżna zażądała wyjścia na zewnątrz i nie przyjmowała do wiadomości poleceń załogi samolotu, która tego zakazywała. Kobieta uspokoiła się dopiero po pojawieniu się funkcjonariuszy. Potem tłumaczyła, że ignorowała polecenia kapitana statku z powodu złego samopoczucia syna, który wpadł w panikę z powodu lądowania w Katowicach, a nie w porcie docelowym i w trosce o jego bezpieczeństwo postanowiła przerwać podróż. Powiedziała też, że spieszy się na autobus z Warszawy na Ukrainę, usprawiedliwiając tym swoje zachowanie - informuje ŚOSG.

Niewykonywanie poleceń kapitana statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie stanowi wykroczenie w myśl art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze. Podróżna została ukarana mandatem w wysokości 100 zł. Po zakończonych czynnościach opuściła pomieszczenia służbowe Straży Granicznej.

Tego samego dnia służba dyżurna PSG w Katowicach-Pyrzowicach otrzymała informację o bagażu pozostawionym bez opieki. Na miejscu wyznaczono strefę bezpieczeństwa i przeprowadzono analizę zapisów monitoringu, z której wynikało, że bagaż został pozostawiony przez kobietę wsiadającą do busa. W trakcie sprawdzania bagażu jego właścicielka poinformowała telefonicznie informację lotniskową, że po niego wraca. Następnie oświadczyła, iż zaraz po odjeździe busa z przystanku zorientowała się, iż zostawiła bagaż, jednak kierowca busa nie zgodził się na wypuszczenie pasażerki z pojazdu. Również i ta podróżna została ukarana mandatem w wysokości 100 zł na podstawie art. 210 ust. 1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze, po czym opuściła pomieszczenia służbowe SG.

Autor: SOSG Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 lipca 202413:32

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.