Śląska policja ma nowego szefa

Wczoraj,20.06., w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość związana z pożegnaniem insp. dr. Tomasza Michułki (na zdj.), który dotychczas pełnił funkcję szefa śląskiego garnizonu. Objął stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji. Nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach został insp. Mariusz Krzystyniak, który wcześniej piastował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
Śląscy Policjanci oraz przedstawiciele służb i instytucji na co dzień współpracujących z Policją pożegnali Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora doktora Tomasza Michułkę, który kierował śląskim garnizonem Policji od lutego br., a dziś objął stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz rządowych oraz samorządowych. Na sali obecna była Katarzyna Błaszczyk – Domańska Dyrektor Generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Maciej Stachura Sekretarz Miasta Katowice, Jakub Cema Prokurator Regionalny w Katowicach oraz inni przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z Policją, kadra kierownicza śląskiego garnizonu oraz przedstawiciele związków zawodowych.
Ceremonia rozpoczęła się od meldunku i wprowadzenia sztandaru KWP w Katowicach. Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nastąpiło pożegnanie ze sztandarem przez dotychczasowego szefa śląskiej jednostki insp. dr. Tomasza Michułkę.
Komendant podziękował wszystkim zgromadzonym za współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców woj śląskiego: „To był dla mnie wyjątkowy czas. Chciałbym Wam podziękować za to, że przyjęliście mnie tutaj przyjaźnie, że mnie wspieraliście, że mogłem na Was liczyć. Na Śląsku jest wszystko w jak najlepszym porządku. Ludzie są pracowici, zaangażowani, oddani służbie... I taki obraz śląskiego garnizonu pozostanie w mojej pamięci”. Na koniec zwrócił się do policjantów i pracowników słowami: „To był dla mnie zaszczyt współpracować z Państwem. To w dużej mierze Wasza zasługa, że dzisiaj zostanę powołany na tak zaszczytne stanowisko”.
Nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach został inspektor Mariusz Krzystyniak, który dotychczas pełnił funkcję komendanta wojewódzkiego łódzkiego garnizonu.
![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)


![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)




![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)








![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)



![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)


![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany