Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 czerwca 202420:35

Prezydent zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Prezydent zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś (20.06.2024r.) na godzinę 9:15 w Urzędzie Miasta Racibórz zwołano posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z dwiema nawałnicami, które nawiedziły wczoraj większą część miasta. Przedstawiono straty oraz ustalono plan działania.

Wieczorem, 19.06., Racibórz nawiedziły potężne nawałnice. Wiatr, ulewny deszcz, a także grad spowodowały w wielu miejscach zniszczenia i utrudnienia w przemieszczaniu się. W związku z tym dziś o godzinie 9:15 w Sali Kolumnowej Urzędu Miasta Racibórz zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego. W jego skład, oprócz prezydenta i jego zastępców, weszli naczelnicy wydziałów urzędu, prezesi miejskich spółek (Wodociągi Raciborskie i Przedsiębiorstwo Komunalne), a także dyrektor OPS, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej, komendant Straży Miejskiej. Priorytetem jest powołanie zespołu odpowiedzialnego za oszacowanie strat w mieniu komunalnym.

Podczas spotkania przedstawiono straty spowodowane nawałnicami. W bardzo złej sytuacji znalazło się Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie silny wiatr spowodował duże straty w drzewostanie. Ponad stuletnie dęby zostały połamane. Ucierpiała także platforma widokowa, główne wejście oraz ogrodzenie Zaczarowanego Ogrodu. Pracownicy ABM zajęli się doraźnym zabezpieczaniem uszkodzonych miejsc. W najbliższych dniach trwać będzie sprzątanie dróg i ścieżek leśnych.

Straty poniosły również raciborskie placówki edukacyjne. Odnotowano uszkodzenia elewacji, dachów, okien i drzwi. Zgłoszono również zalania piwnic.

W spółkach komunalnych nie doszło do poważniejszych strat. Wodociągi Raciborskie odnotowały brak prądu na kilku swoich pompowniach, jednak dzięki agregatom, dostarczanie bieżącej wody i odbieranie ścieków nie było zagrożone.

Przedsiębiorstwo Komunalne już od godzin nocnych sprzątało po opadach. Również drogi miejskie na bieżąco są sprzątane z naniesionego mułu, liści i gałęzi, a miejskie zasoby mieszkaniowe są sprawdzane i według potrzeb naprawiane.

Ci, którzy mocno ucierpieli w wyniku nawałnic, mogą zgłosić się o pomoc w postaci zasiłku doraźnego do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Autor: (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 listopada 202510:31

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO]

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza  [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 16 listopada, w hali OSiR przy ulicy Łąkowej w Raciborzu rozegrano drugi z serii turniejów Winter Futsal Cup rocznika, organizowanych przez MKS Unię Racibórz. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów z rocznika 2016, które stworzyły widowisko pełne emocji, stojące na dobrym poziomie sportowym.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.