Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 czerwca 202410:14

Maków zdecydował. Duża frekwencja na zebraniu wiejskim

Maków zdecydował. Duża frekwencja na zebraniu wiejskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

17 czerwca o godzinie 19 w sali „Zielonego Centrum” w Makowie odbyło się zebranie wiejskie, na którym dokonano wyboru sołtysa oraz radę sołecką na nową kadencję.

Już od samego wejścia czuło się nadzwyczajna sytuację, ponieważ frekwencja zapowiadała się wyjątkowa. A to za sprawą niesmaku jaki pozostał wśród mieszkańców Makowa po ostatnich wyborach samorządowych.

Po spisaniu listy obecności zebranych i otwarciu zebrania od razu przystąpiono do wyboru sołtysa na nową kadencję. Z sali padły trzy kandydatury, sporządzono karty do głosowania, które rozdano w ilości rekordowej 158 sztuk! Każdy mieszkaniec obecny na zebraniu oddał swój głos, a wynik okazał się następujący:

1. Jurkowski Grzegorz – 117 głosów
2. Dzierża Róża – 35 głosów
3. Lazar Gabriela – 2 głosy

W dalszej części zebrania wybierano członków nowej Rady Sołeckiej. Na siedem miejsc w radzie, z sali padło 14 nazwisk, które chwilę później znalazły się na listach do głosowania. Po głosowaniu i przeliczeniu przez Komisję Skrutacyjną głosów „za”, wynik okazał się następujący:

1. Halfar Marek – 117
2. Lesznik Elżbieta – 114
3. Wawrzinek Tomasz – 112
4. Kaszta Szymon – 111
5. Piechaczek Patrycja – 109
6. Płaczek Masrtin – 107
7. Litwińczuk Dawid – 106
8. Knura Beata – 43
9. Sobola Marceli – 37
10. Bojanowska Anna – 30
11. Dzierża Róża – 29
12. Michalczyk Kinga – 27
13. Czarny Piotr – 25
14. Kukuczka Franciszek – 22

W międzyczasie obecni na zebraniu wójt Gminy Pietrowice Wielkie Adam Wajda oraz sekretarz Gabriel Kuczera odpowiadali na pytana mieszkańców oraz mówili o ważnych inwestycjach dotyczących Makowa. Sołtys Grzegorz Jurkowski, nie tracąc czasu, od razu zwołał posiedzenie Rady Sołeckiej na „po zebraniu”. Zebranie w Makowie to nauka demokracji, która wskazała kogo popiera większość mieszkańców.

 

Autor: fot. materiały nadesłane, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202616:56

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Perony raciborskiego dworca ponownie wypełniły się muzyką, mieszkańcami i gośćmi z Opolszczyzny. W sobotę, 9 maja, do Raciborza przyjechał Opolski Ekspres Dęty, który zakończył tegoroczną trasę finałowym koncertem w mieście. Na uczestników czekały występy orkiestr, koncert na platformie widokowej nowego dworca oraz program przygotowany wspólnie z Miastem Racibórz.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 maja 202607:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności9 maja 202619:27

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

– To nie była inscenizacja – podkreśla Andrzej Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. – Ceremoniał w zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa przebiegał zgodnie z przekazami biskupa Duranda z 1290 roku, z udziałem rycerzy z Polski i Czech oraz proboszcza z Ostroga, ks. Zbigniewa Cieśli. Wydarzenie otworzyło II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

red., fot. Danuta Kruty
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.