Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 sierpnia 201013:16

Na koniec zatańczą Małego Księcia

Na koniec zatańczą Małego Księcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Od piątku w RCK trwają warsztaty taneczne prowadzone przez finalistów programu You can dance. Biorą w nich udział przedstawiciele całej Polski. W najbliższą niedzielę będzie można podziwiać rezultaty ich pracy - uczestnicy wystąpią ze spektaklem tanecznym "Mały Książę odnaleziony", który zostanie sfilmowany.

Od rana do wieczora tańczą. Mają jedynie przerwy na posiłki. - Nawet czasu na spanie nam brakuje, bo jak wracamy po zajęciach, to dalej ćwiczymy - opowiadają 15-letnie Ola i Monika, które na warsztaty przyjechały specjalnie z Krakowa. - Taniec to nasza pasja, nie wiążemy z nim życia zawodowego - dodają 18-letnie Sandra i Ania z Wodzisławia.

W zajęciach uczestniczy ok. 45 osób, w tym przedstawiciele Warszawy, Wrocławia, Lublina, Tarnowa czy Krosna. - Jeden chłopak specjalnie przyjechał z Pomorza - mówi 15-letnia Ola. Wszyscy zaprezentują się w niedzielnym spektaklu. - Praca z tą grupą nie jest łatwa. Przedział wiekowy jest bardzo szeroki. Najmłodszy uczestnik ma 9 lat, a mamy także studentów. Również umiejętności poszczególnych osób są bardzo zróżnicowane. Są osoby początkujące i takie które tańczą już od dawna - opowiada Mariusz Jasuwienas, jeden z trzech instruktorów. Poza nim zajęcia w Raciborskim Centrum Kultury prowadzą Magda Góra i Paweł Kuryło.

Tancerze chwalą sobie warunki, w jakich mogą pracować w Raciborzu. - Jest tu niesamowity obiekt. Mamy 3 sale do prób, piękną salę teatralną. W Krakowie takich warunków nawet nie mamy - stwierdza Mario. - Wcześniej przez 5 lat wakacyjne warsztaty prowadziliśmy u księży w Krośnie. W tym roku brat Darek, który tam się nami opiekował, przyjechał do Raciborza - dodaje.

Czym różnią się wakacyjne zajęcia od tych prowadzonych w roku szkolnym? - Tu nastawiamy się na konkretny cel - przygotowanie spektaklu. Chcemy, by uczestnicy poczuli się jak w telewizji. Ekipa z Krosna nagra spektakl i każdy dostanie na pamiątkę płytkę - wyjaśnia Mario. - Każdy może znaleźć tu coś dla siebie, bo Paweł, który w jednej z najlepszych szkół tańca we Francji uczy choreografii, specjalizuje się w jazzie, pasją Magdy jest hip-hop, a moja działka to taniec współczesny - dodaje.

Efektem 9-dniowej pracy będzie spektakl, który wystawiony zostanie w RCK przy ul. Chopina w niedzielę o godz. 18.30. - Jest to spektakl taneczny "Mały Książę odnaleziony", który powstał na podstawie książki. Przeplatany jest elementami filmowymi, które wcześniej nagraliśmy na zamku, na którym kręcony był "Janosik" - opowiada instruktor.

Młodzi tancerze zobaczyć będą mogli się także w telewizji. - Telewizja Raj przyjedzie, by nakręcić reportaż z warsztatów. Pierwszą część "Małego Księcia" pokazano w "Ziarnie", być może teraz też tak będzie - kończy Mario.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202617:18

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Mieszkańcy liczyli na ułatwienia przy głównym wejściu do nowo wyremontowanego dworca, jednak władze miasta studzą zapał. Choć radny Marcin Fica w swojej interpelacji podnosił problem trudności z wysadzeniem pasażerów, prezydent Jacek Wojciechowicz odpowiada: „istnieje wiele innych możliwości”.

red.
Sport24 kwietnia 202607:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.